in

Gazze’nin Sokak Hayvanlarına Gönüllü Gençler Sahip Çıkıyor

Gazze’de “Strays of Gaza” isimli grup, sokak kedilerine yuva sıcaklığı sağlıyor.

Gazze‘de kendilerine “Strays of Gaza” ismini veren bir grup, sokaktan topladığı ya da sahiplerinden aldığı tedaviye muhtaç kedilere yeni bir yaşam alanı oluşturuyor.

Gazzenin Sokak Hayvanlarına Gönüllü Gençler Sahip Çıkıyor 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

On genç kız ve 4 erkekten oluşan grup, kedilere yiyecekten tedaviye varıncaya kadar ihtiyaç duydukları her türlü desteği veriyor.

Grup üyelerinden Rama Berekat, yaptığı açıklamada, içlerinden birinin evini bu kediler için tahsis ettiklerini, burada onların günlük bakımıyla ilgilendiklerini söyledi.

Gazze’deki Ezher Üniversitesi İngilizce-Fransızca Bölümü’nde okuyan Berekat, gerekli bakımın ardından sağlıklı hale gelen kedileri herhangi bir maddi karşılık almadan bakmak isteyenlere verdiklerini belirtti.

Gazzenin Sokak Hayvanlarına Gönüllü Gençler Sahip Çıkıyor 2

Çalışmaları boyunca sağlık durumu kötü, hatta ölmek üzere olan pek çok kedi bulduklarını ifade eden Berekat, “Kedilerin hayatlarını kurtarıp onların gözümüzün önünde büyüdüğünü gördüğümüzde mutlu oluyoruz.” dedi.

Berekat, kendi kişisel imkanları ile arkadaş ve çevrelerinden aldıkları çok az miktardaki maddi destekle bu işi yaptıklarına işaret ederek, Gazze’nin içinde bulunduğu ekonomik şartlara rağmen grup üyelerinin bu işi sürdürmeye kararlı olduğunu vurguladı.

Gazzenin Sokak Hayvanlarına Gönüllü Gençler Sahip Çıkıyor 3

Sadece sokak kedilerine değil köpek ve kuşlara da baktıklarını belirten Berekat, sokakta bakıma muhtaç köpek ya da kuş gördüklerinde tereddüt etmeden gerekli bakımı yaptıklarını dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Köpeğin Silahla Öldürülmesiyle İlgili Soruşturma Başlatıldıöç

Köpeğin Silahla Öldürülmesiyle İlgili Soruşturma Başlatıldı

Kalp Masajı ve Suni Teneffüsle Köpeği Hayata Döndüren Kahraman Cumhurbaşkanı Erdoğanın Davetlisiydiöç

Kalp Masajı ve Suni Teneffüsle Köpeği Hayata Döndüren Kahraman, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Davetlisiydi