in

Gaziosmanpaşa Belediyesinden ‘Evcil Hayvan Bakım Kursu’

Gaziosmanpaşa Belediyesi, evcil hayvanların daha iyi şartlarda bakılmasını sağlamak ve minik dostların hayatını kolaylaştırmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı “Evcil Hayvan Bakım Kursu” düzenliyor.

Günümüzde birçok insanın evinde beslediği ve hayatı paylaştığı kedi, köpek gibi hayvanların daha bilinçli şekilde bakılması için Gaziosmanpaşa Belediyesi, “Evcil Hayvan Bakım Kursu” düzenliyor. Kurslarda hayvanseverler, evcil hayvanları besleme, hastalıklardan koruma tedbirleri, hijyen kurallarının yanı sıra doğru iletişim kurma ve onları anlama konusunda gerekli bilgi ve becerileri öğreniyor.

Gaziosmanpaşa Belediyesinden Evcil Hayvan Bakım Kursu2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Evcil hayvanlara daha fazla ilgi ve gerek duyacakları sağlık şartlarını oluşturmayı amaçlayan kurslarda; 5199 sayılı kanun uygulama yönetmeliği, köpek grupları, evcil hayvanlarda ilk yardım, evcil hayvanlarda iskelet sistemi, genel hastalık belirtileri, kedi köpek duruş ve davranışları ve kedi köpek anatomisi başta olmak üzere birçok konuda eğitim veriliyor. Haftada 4 saat olmak üzere toplamda 6 hafta süren eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerler MEB onaylı Evcil Hayvan Bakım Sertifikası almaya hak kazanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Her Gün İlk İşi Sokak Hayvanlarını Beslemeköç

Her Gün İlk İşi Sokak Hayvanlarını Beslemek

Bir Otomobil Büyüklüğünde Kaplumbağa Fosili Bulunduöç

Bir Otomobil Büyüklüğünde Kaplumbağa Fosili Bulundu