in

Gaziantep’te Yuvadan Düşen Kuş İlginç Bir Yöntemle Yeniden Yuvasına Yerleştirildi

Gaziantep’ta bulunan bir rehabilitasyon merkezinin kapısında bulunan kuş yuvasından uçmaya çalışan yavru kuş yere çakıldı. Yavruyu fark eden merkezdeki öğretmenler ise ilginç bir düzenekle yavru kuşu yuvaya koyarak, ailesi ile buluşturdu.

Gaziantep’in Araban ilçesinde bulunan bir rehabilitasyon merkezinin dış kapısındaki kepenkte bulunan kuş yuvasında yaklaşık 30 günlük olduğu tahmin edilen yavrulardan biri uçmayı başaramayınca beton zemine çakıldı. Rehabilitasyon Merkezi idareci ve öğretmenleri, yavru kuşun durumunu fark edince harekete geçti. Merkez öğretmenlerinden Mehmet Yalçın, kendi imkanlarıyla bir düzenek oluşturdu. Uzun demir çubuğun ucuna kağıt havlu rulosu rulosu bantlayan Yalçın, rulonun içerisine yerleştirdiği yavru kuşu, yuvası ile buluşturdu.

Gaziantep'te Yuvadan Düşen Kuş İlginç Bir Yöntemle Yeniden Yuvasına Yerleştirildi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yuvadan ayrılan yavruyu ailesi ile buluşturmanın sevincini yaşayan Yalçın, olayı şöyle anlattı:
“Arkadaşlar burada bulunan sert zemin üzerine bir kuş yavrusunun düştüğünü görmüşler. Yerine koymaya çalışmışlar ama yüksek olduğu için yerleştirememişler. Geldim küçük bir kuş yavrusunun burada olduğunu gördüm. Önce merdiven yardımı ile yerine koymayı düşündüm ama o kadar uzunlukta merdiven yoktu. Bir kepçeden ya da itfaiye ekiplerinden yardım almayı düşündük. Uzun bir çubuğun ucuna rulo bağladım kuşu da rulonun içine yerleştirerek yuvasına koydum.”

 

Gaziantep'te Yuvadan Düşen Kuş İlginç Bir Yöntemle Yeniden Yuvasına Yerleştirildi
“Bir canlının hayatı için buraya tren hattı bile döşerim”

Kuşların da bir canlı olduğunu belirten Yalçın, bir canlının hayatı için tren hattı bile döşeyebileceğini söyleyerek, “İnşallah bir canlının yaşamasına vesile olduysak ne mutlu bize. Kepçe ve itfaiye de çağırabilirdik ama bu şekilde bir çözüm bulduk. Önemli olan bir canlının yaşamasıydı. Bir canlının hayatını kurtarmak için gerekirse buraya tren hattı bile döşeriz” diye konuştu.

Gaziantep'te Yuvadan Düşen Kuş İlginç Bir Yöntemle Yeniden Yuvasına Yerleştirildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ölümünün 1.Yılında Kedi Sevgisiyle Anılan 15 Temmuz Şehidi Gazeteci Mustafa Cambazöç

Ölümünün 1.Yılında Kedi Sevgisiyle Anılan 15 Temmuz Şehidi Gazeteci Mustafa Cambaz

Yanaklarını mıncıklamaya doyamayacağınız 20 köpek bu içerikte.öç

Yanaklarını Mıncıklamaya Doyamayacağınız 20 Köpek