in

Gaziantep Havalimanı’ndaki Tadilatta Güvercin Yavruları Hapsedildi

Gaziantep Havalimanı’nda yapılan tadilatta güvercin yuvalarının üzeri kapatıldı. Güvercin yavruları tavandaki kapatılan bölümde kaldı. Yavrularının çığlıklarını duyan anne güvercinler ise mazgal önünde çaresizce bekledi.

guvercin3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Sözcü’nün haberine göre Gaziantep Havalimanı’nda hayvanseverleri ayağa kaldıran olaylar zinciri geçtiğimiz hafta başladı. Havalimanı yönetimi ‘giden yolcular’ bölümünün ana giriş kapısında tadilata başladı. Eskimiş ve eksik tavan mazgalları işçiler tarafından yenilendi. Ancak çalışmanın sonunda, klima çıkışına güvercinlerin yuva yaptıkları gözlendi. Vatandaşların durumu bildirmeleri üzerine ise mazgallar sökülerek güvercinler kurtarıldı.

İlk olayla ilgili soruları yanıtlayan havalimanı yetkilileri de yaşananları doğruladı. İşçilerin kontrol etmeden tavanda tadilat yaptıklarını belirten yetkililer “Daha sonra yanlışlık giderildi. Kuşlar oradan çıkarıldı” dedi.

guvercin2

Aynı Hatayı Yine Yaptılar

Ancak geçtiğimiz hafta yaşanan olayın tıpatıp aynısı bu sabah da yaşandı. Havalimanının tavanındaki eksik mazgallar yeniden yerine takıldı. İçinde ise öncekinde olduğu gibi yavru kuşlar yine mahsur kaldı.

Anne Kuşların Çaresizliği Kameralara Yansıdı

Tadilatın ardından yuvalarına dönen güvercinlerin yavrularına ulaşamamaları ise bir vatandaşın kamerasına yansıdı.

Görüntülerde mazgalların içinde sıkışıp kalmış yavru kuşların ötüşü ile anne güvercinlerin çaresizce kapalı yuvaya girmeye çalışmaları yer alıyor. Görüntülerde; yavrularının seslerini duyan anne güvercinlerin adeta çırpınarak ve feryat ederek onlara ulaşma çabaları görülüyor.

Durumu fark eden yolcular havalimanı yönetimine “yavruları kurtarın” diye tepki gösterdi.

Kaynak: Sözcü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

onecıkan

Kedi ve Köpeğin Örnek Alınacak Dostluğu

metrobus1

“İBB’ye Bağlı Güvenlikler Köpeği Metrobüs Yoluna Attı”