in

Gazetenin Hatası Hayvanseverleri Ayağa Kaldırdı!

Aydın veteriner Hekimler Odası Başkanı Cemil Şahin’in zoonoz hastalıklara dikkat çekerek tek sağlık uygulamasının önemine vurgu yaptığı açıklamalarını haber yapan Hedef Gazetesi, fotoğraf olarak insanları yanlış bir algıya düşürecek şekilde kedi ve köpek kullandı. Sosyal medyada birçok kişi gazetenin bu yaptığına tepki gösterdi ve tekzip yazısı yayımlamalarını istedi. Bazı sosyal medya kullanıcıları ise gazetenin hatasından dolayı açıklamalarında kedi ve köpekleri kastettiğini sanarak Veteriner Hekim Cemil Şahin’e yüklendi.

 

6 Temmuz Dünya Zoonoz Günü dolayısıyla İhlas Haber Ajansı’na (İHA) açıklama yapan Aydın veteriner Hekimler Odası Başkanı Cemil Şahin, COVID-19 ile bir kez daha gözler önüne gelen zoonoz hastalıklarla ilgili olarak insanlarda görülen hastalıkların yüzde 61’inin hayvan kaynaklı olduğunu belirtti. Aynı gün; Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu da yaptığı açıklamada aynı verilere yer vermiş ve zoonotik hastalıkların hayvandan insana ve insandan hayvana bulaşabilen bir karakterde olduğunu söylemişti.

Bu kapsamda açıklama yapan veteriner hekimler, bu hastalıklara karşı üst düzey korunma sağlayabilmek için tıp kavramını bölüp parçalamak yerine, tek sağlık çatısı altında birleştirmek gerekliliğine vurgu yapmıştı.

Hedef gazetesi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

HAYVANSEVERLER TEKZİP YAZISI BEKLİYOR!

Özellikle yaban hayatındaki hayvanları kastederek yapılan bu açıklamalara karşın, Aydın veteriner Hekimler Odası Başkanı Cemil Şahin’in açıklamalarına yer veren Hedef Gazetesi ise, haberde kedi ve köpek fotoğrafı kullandı.

Hastalıkların kedi ve köpeklerden bulaştığı yönünde bir algı oluşacağından dolayı birçok hayvan dostu sosyal medya kullanıcısı gazeteye sert tepki gösterdi ve gazetenin bir düzeltme yazısı yayımlamasını istedi. Gazetenin hatasını dolayı bazı sosyal medya kullanıcılar ise açıklamayı yapan Veteriner Hekim Cemil Şahin’e yüklendi.

 

hedef gazetesi 52

Gazete Hedef

Hedef GZT TEPKİ

241

HEDEF GAZETESİ 12

gazete 3

 

gazete 2

Veteriner Hekimler Odası Başkanı Şahin’den Gazetedeki Haberle İlgili Açıklama!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

caretta carettaya fotoğraf işkencesi

Nesli Tükenmekte Olan Hayvana Fotoğraf İşkencesi!

veteriner hekim cemil şahin

Veteriner Hekimler Odası Başkanı Şahin’den Gazetedeki Haberle İlgili Açıklama!