in

Gazeteler de Hatırlattı: Yeni Tip Koronavirüs (COVID-19) Hayvanlardan İnsanlara Geçmiyor!

Daha öncesinde defaatle aktardığımız gibi yeni tip koronavirüs (COVID-19) hayvanlardan insanlara geçmiyor. Hürriyet Gazetesi de son olarak yayımladığı ‘Korona Rehberi’nde bu konuya bir kez daha dikkat çekti.

Dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını nedeniyle insanlar resmi kurumlardan ve medyadan bilgiler toplamaya çalışırken özellikle sosyal medyadaki yalan-yanlış ve kötü niyetli haberlerin kurbanı olabiliyor.

Bu yanlış bilgilerin en başında da “COVID-19’un hayvanlardan bulaşacağı” iddiaları yer alıyor. www.ajanimo.com olarak daha önce sıklıkla haberlerini yaptığımız ve uzmanlardan görüş alarak okuyucularımıza aktardığımız gibi COVID-19 hayvanlardan insanlara bulaşmıyor!

BÜTÜN YETKİLİLER TEKER TEREK AÇIKLAMIŞTI: HAYVANLARDAN BULAŞMAZ

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) başta olmak üzere, İstanbul Veteriner Hekimler Odası (İVHO), Türk Veteriner Hekimler Birliği, yerli ve uluslararası diğer yetkililerin koronavirüsün hayvanlardan insanlara buluşmadığı yönünde açıklamalarda bulunmuştu.

HÜRRİYET GAZETESİ DE OKUYUCULARINI UYARDI: HAYVANLARDAN BULAŞMIYOR!

Son olarak Hürriyet Gazetesi ‘Pazar Eki’nde yayımladığı ‘Korona Rehberi’nde Veteriner Hekim Tarkan Özçetin’in bilgilendirmesi ile yeni tip koronavirüsün insandan hayvana, hayvandan insana geçmeyeceğini okuyucularına aktardı.

Hürriyet’in yayımladığı rehberin hayvanlarla ilgili olan o bölümü:

koronavirüs evcil hayvanlardan insanlara geçer mi bulaşır mı

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

içişleri bakanlığı sokak hayvanları için genelge yayımladı

Bakanlık Sokak Hayvanları İçin Beklenen Genelgeyi Yayımladı!

Kedilerin Deniz Kenarında Bank Keyfi öç

Kedilerin Deniz Kenarında Bank Keyfi