in

Gardıroba Gizlenen Dev Eşek Arısı Twitter’ı Karıştırdı

Gardıroba gizlenen dev bir eşek arısı bulursanız ne yaparsınız? Çığlık mı atarsınız, koşarak kaçar mısınız ya da fotoğrafını Twitter’da paylaşıp “ne yapmalı” diye mi sorarsınız?

esek-arisi-2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Mirror‘ın haberine göre, Japonya’da kıyafet ararken gardırobunun içinde kocaman eşek arısını gören genç kadın, sonuncusunu yaptı ve arının fotoğrafını çekerek “bu arıyı ne yapmalıyım?” diye sordu.

esek-arisi-5

Japonya’da her yıl 50 kişi dev eşek arıları saldırısı sonucu hayatını kaybediyor. Geçen yıllarda aynı sorunu yaşayan komşu Çin’de de eşek arıları saldırılarının neden olduğu araştırılmış ve sonuç bulunamamıştı.

Dev arıların soktuğu yerlerde kurşun yarası büyüklüğünde derin ve siyah kraterlerin oluşması dikkat çekiyor. Eşek arıları tarafından sokulan kurbanlardan biri arıların kendisini tam 200 metre kovaladıktan sonra soktuğunu dile getirmişlerdi.

esek-arisi-1

Durum bu olunca, genç kadının ‘cesaretine’ hayran kalan Twitter takipçileri ilgili tweeti yorum yağmuruna tuttu. Birçok insan tarafından retweetlenen ileti bir anda Twitter’ın gündemine oturdu.

İnsanların genel olarak çözüm önerileri dışarı atıp, tüm pencereleri kitlemesi oldu. Sonunda çözüm olarak tüm dolabın boşaltılarak temizlenmesini bulan kadın, daha başka bir dev eşek arısının dolapta olmadığını da Twitter üzerinden paylaştı.

esek-arisi-4

Bu büyüklükteki dev eşek arısının ana kraliçe olduğu düşünülüyor.

Japon web sitesi Roket ise, “Bu sarı ve siyah kabusların! Ekim-Ağustos aylarında daha aktif oldukları belirtiliyor ve uzmanlar bu aylarda dikkatli olunması gerektiği uyarısında bulunuyor” diye yazdı.

Olayın Japon medyasında yayınlanmasının ardından genç kadının olaydan sağ salim kurtulmasına uzmanların dahi sevindiği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fatih yedikuşe hayvan barinak

Çocuklar Yedikule’de Patilerle Buluşacak!

otizm ajanimo1

Otistik Çocuklardan Rengarenk Kuş Yuvaları