in

Fransız Sanatçı Kuluçkaya Yattı, Yumurtaların Birinden Civciv Çıktı

Fransa’da tavuk gibi kuluçkaya yatan bir sanatçının 10 yumurtasından birinden civciv çıktı.

Fransa‘nın başkenti Paris‘te  sanatçı Abraham Poincheval, tavuk yumurtalarının üzerinde kuluçkaya yatarak civcivlerin dünyaya gelmesini bekliyordu. Üç hafta boyuna Paris’in önemli müzelerinden Palais de Tokyo’da üzerine oturduğu ve 37 derece sıcaklıkta tuttuğu 10 yumurtanın birinden civciv çıktı.

kuluckaya-yatan-adam-4

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bir erkek figürün embriyo büyütmesini göstermek isteyen 44 yaşındaki sanatçı, Palais de Tokyo Müzesi’ndeki performansında, başkalaşım ve cinsiyet sorusunu gündeme getirmeyi amaçlıyor. Ancak sanatçının yaptığı bu “gösteri” bilim insanlarının ve hayvan aktivistlerinin tepkisine neden oldu.

kuluckaya-yatan-adam-5

Tavuk yumurtalarını çatlatmaya çalışan Poincheval’in performansının başarısızlıkla sonuçlanacağı ve doğmamış civcivleri öldüreceği, uzmanların ortak görüşü.

kuluckaya-yatan-adam-2

Bilim insanları, Poincheval’in sanat performansını desteklemiyor. Sanatçının, bir düzine yumurtayı sağlıklı gelişme ortamından mahrum bırakmak anlamına geldiğini söyleyen uzmanlar, insanın tavuklara kıyasla daha düşük vücut ısısına sahip olduğunu belirtiyor.

kuluckaya-yatan-adam-3

Penn State University’den R. Michael Hulet, doğacak canlıların ya doğumsal anomaliye sahip olacağını ya da doğduktan kısa süre sonra öleceğini söylüyor.

58f7aaea2269a227a46efd5f

Poincheval’in performansı, diğer dokuz yumurtadan da civciv çıkana kadar devam edecek. Sanatçı, civcivleri yumurtalardan çıktıktan sonra çiftliğine götüreceğini açıklamıştı.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İki Ayağı Olmasına Rağmen Muhteşem Bir Yaşam Enerjisi Olan Kedi Roketöççç

İki Ayağı Olmasına Rağmen Muhteşem Bir Yaşam Enerjisi Olan Kedi Roket

Karşılaştıkları Durumlara İlginç Tepkiler Vererek Oscarı Hak Eden 20 Dramatik Kedi

Karşılaştıkları Durumlara İlginç Tepkiler Vererek Oscar’ı Hak Eden 20 Dramatik Kedi