in

Fransa’da Yeşiller Partisi Bir Kediyi Seçmen Olarak Kaydettirdi

Fransız gazeteci Raphaelle Besse Desmoulieres, Yeşiller Partisi’nde oy vermesi için bir kediyi Gaston Lecat adıyla seçmen olarak kaydettirdiğini yazdı.

kedifransiz1-oc

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Fransa’da 2017 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde yarış giderek kızışırken, partilerden biri ilginç bir kampanya ile dikkat çekti.

Fransız gazeteci Raphaelle Besse Desmoulieres, Le Monde gazetesinde yazdığı makalede Yeşiller Partisi’nde oy vermesi için bir kediyi Gaston Lecat adıyla seçmen listesine yazdırdığını belirtti. Üstelik, iddiaya göre durumu kimse fark etmedi. Desmoulieres, makalesinde ayrıca Fransa’daki seçim sistemine yönelik “Böyle uydurma seçmenler nedeniyle seçim sonuçlar değişiyor olabilir mi?” sorusunu yöneltti. Ayrıca makalede kaydın kimlik doğrulamasının yapılmadığı, online sistem üzerinden gerçekleştirildiği kaydedildi.

kedifransiz2

“Hayvan hakları için mücadele etsek de, bu kedi oy kullanamaz”

Yeşiller Partisi’nden Bruno Bernard ise Twitter’dan yaptığı açıklamada duruma “Hayvan hakları için mücadele etsek de, seçmen listesinde kayıtlı olmasına rağmen bu kedi oy kullanamaz” karşılığını verdi.

kedifransiz3

Kaynak: Sputniknews

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ılgaz dağı

Ilgaz Dağı’nda Açlıkla Mücadele Eden Köpek Dostlarımız Barınağa Yerleştirildi

edebiyat hayvan testi

Kitapları, “Kahveli Fotoğraf” Çektirmek için Almayanlara Özel Edebiyat Testi