in

Fransa’da Köpek ‘Sahipleri’ne İlginç Takip

Fransa’nın güneyindeki Beziers kenti Belediye Başkanı, evcil hayvanları olanların sokaklardaki pisliklerini toplamamasını gerekçe göstererek, sokakları temiz tutmak için ilginç bir yöntem uygulamaya geçmeye hazırlanıyor.

fransada-kopek-sahipleri-4

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Beziers kentinin Belediye Başkanı Robert Menard, Europe1 radyosunda katıldığı bir programda, şehirdeki her köpeğin tek tek DNA örneklerinin alınacağını ve örneklerin sokaklardan toplanan köpek pislikleriyle karşılaştırılacağını söyledi.

Menard, şehir sakinlerinden sokaklardaki köpek pisliğine çözüm bulunması konusunda birçok talep geldiğinin altını çizerek bundan sonra sokakları kirletenlere göz yumulmayacağını dile getirdi.

fransada-kopek-sahipleri-1
Şehirde yaklaşık bin 300 köpek olduğu tahmin edilirken sahipleri köpeklerini belirlenen veterinere götürerek DNA örneği bırakacak. DNA örneği vermeyen köpek sahipleri ise 38 avro para cezası alacak. Köpeklerinin pisliğini sokakta bırakanlar, bu DNA örnekleri sayesinde tespit edilecek ve 450 avroya kadar para cezası alabilecek.

Uygulamanın belediyeye yıllık 50 bin avroya mal olması beklenirken köpek pisliklerini temizleyen motorize ekiplerin ise yıllık maliyetlerinin 70 bin avrodan fazla olduğu belirtildi.

fransada-kopek-sahipleri-3
Avrupa’da İtalya ve İspanya’da hayata geçirilen ancak Fransa’da ilk kez denenecek uygulama 1 Ekim itibariyle yürürlüğe girecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sagliktest 1

Sağlık Testinden Geçebilecek misin?

kedi kasabasi 1 1

Ağaçlar İçinde Bir Kedi Kasabası