in

Fransa’da Gizemli At Ölümleri

Fransa’nın farklı bölgelerinde son aylarda atlara yönelik işkence olaylarının artış göstermesi at yetiştiricilerini endişelendiriyor. Fransa’da, atlara yönelik işkence ve cinayet olayları büyük bir gizem olmaya devam ediyor. Konuyla ilgili açılan soruşturmada polis, ürkütücü bir meydan okuma veya ‘şeytan ayinleri’ dahil, tüm hipotezleri inceliyor.

Ülkede sadece son birkaç ayda, bazılarının ölümle sonuçlandığı, toplam 20 işkence olayı yaşandı. Fakat polis, atların kimler tarafından ve neden hedef alındığına dair bir ip ucunun dahi olmadığını ifade ediyor.

Fransa’nın Haute-Vienne bölgesinde, bir kısrak cesedinin bulunmasının ardından Limoges savcılığı tarafından “hayvanlara zulüm” suçlamasıyla soruşturması açıldı. Fakat henüz herhangi bir şüpheli yok.

Olayla ilgili soruşturmayı sürdüren polis, at sahiplerine gerekli önlemleri almaları için tavsiyede bulundu.

Jandarma alt müdürlüğü koordinatörü Albay Hubert Percie du Sert, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Şu an bizim için kesin olan tek şey, faillerin çokluğu ve eylemlerin farklılığı” ifadesini kullandı. Yetkililer, atlara aynı şekilde işkence edilmediği, ve bu olayların basında gündeme geldiği için bazı kişilerin taklit ederek atlara zarar verdiklerini düşüyor.

Morbihan Valisi Patrice Faure ise, “Bu korkunç cinayetlerin sorumlusu olan haydutları takip ediyoruz. Emin olsunlar hepsini yakalayacağız” diyerek tepki gösteri.

Kaynak: Euronews

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mavi balia

Mavi Balina 100 Yıl İçinde Üçüncü Kez Görüldü

Hayatinin Askini Bir Kediye Kaptiran Kadin

Hayatının Aşkını Bir Kediye Kaptıran Kadın