in

Fransa Kasaplar Federasyonu Veganları ‘Militanlıkla’ Suçladı

Fransız kasaplar hükümete bir mektup yazarak militan veganlara karşı koruma talep etti ve ülkenin et kültürüne zarar vermeye çalışmakla suçladı.

Fransa Kasaplar Federasyonu çok sayıda kasabın duvarlarına et karşıtı yazılar yazıldığını, dükkanların taşlandığını açıkladı. Screenshot 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Son aylarda 15 kasabada sahte kan fırlatıldı. Federasyon başkanı Jean-François Guihard’ın kaleme aldığı mektupta saldırılar terörizme benzetildi:

“Bu insanlar Fransız kültürünün bir kısmını tamamen yok etme amacıyla terör tohumları ekmeye çalışıyor. Veganlar kendi yaşam tarzları ve hatta ideolojilerini halkın geri kalanına empoze etmeye çalışıyor.”

Vejetaryenler ve veganlar Fransız toplumunun küçük bir kısmını oluşturuyor. 2016’da yapılan bir anket, vejetaryen oranının yüzde 3 olduğu sonucuna ulaşmıştı. Guihard, “Medya vegan hayat tarzını fazla abartıyor” ifadelerini kullandı.

BBC Paris Muhabiri Lucy Williamson Fransa’da kasapların geleneksel hayatta önemli bir konuma sahip olduğunu fakat bu tip olayların yeni olmadığını söylüyor. Bir kasap 20 yıl önce de kepenk kilidinin tutkalla kullanılamaz hale getirildiğini hatırlıyor. Mart ayında bir Fransız vegan aktivist, İslamcı bir militanın bir kasabı öldürmesini “adalet” olarak nitelediği için ertelenmiş hapis cezasına çarptırılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kediyi denize atan kişi yakalandıöç

Üsküdar’da Kediyi Denize Atan Kişi Yakalandı

Trabzon’da Her Okula Barınaktan Bir Köpeköç

Trabzon’da Her Okula Barınaktan Bir Köpek