in

Fotoğraflarıyla, Çalıştığı Hayvan Barınağına Binlerce Dolar Kazandıran ‘Kedi Dede’

ABD’nin Wisconsin eyaletinde, emekli bir öğretmenin barınaktaki kedilerle şekerleme yaparken çekilen fotoğrafları internet üzerinden yayıldı. Emekli öğretmen meşhur oldu, gönüllü çalıştığı barınağa 40 bin dolar bağış yapıldı.

75 yaşındaki emekli İspanyolca öğretmeni Terry Laurmen, Green Bay kentindeki Safe Haven kedi barınağında geçen yıldan bu yana gönüllü çalışıyordu. Kedilere özel bir kafe şeklinde tasarlanan barınağı 2 yıl önce 27 yaşındaki Elizabeth Feldhausen kurdu.

Fotoğraflarıyla Çalıştığı Hayvan Barınağına Binlerce Dolar Kazandıran Kedi Dede 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Barınak, engelli, özel bakıma ihtiyacı olan ve başka barınaklara giderlerse uyutulma riski olan kedileri rehabilite etme ve ev bulmakta uzmanlaşan bir kuruluş.Emekli öğretmen Terry Laurmen de hemen hemen her gün özel fırçasıyla gelip kedilerin tüylerini tarıyor. Yılın büyük bölümünde seyahat ettiği için kendisine kedi alamayan Laurmen, barınakta gönüllü çalışıyor.

Kedi Dede

Barınağın sahibi Elizabeth Feldhausen BBC’ye yaptığı açıklamada, “Bütün kediler onu tanıyor ve kapıdan içeri girer girmez üstüne doğru koşuşuyorlar çünkü özel fırçası ve hediyeleri olduğunu biliyorlar. Üzerinde toplanıp kendilerini sevdiriyorlar” dedi.

Fotoğraflarıyla Çalıştığı Hayvan Barınağına Binlerce Dolar Kazandıran Kedi Dede 3

Ancak günde 20-30 kedinin tüylerini taramak yorucu bir iş ve barınaktaki diğer gönüllüler, kedilerle şekerleme yaparken Terry’nin fotoğraflarını çekmeye başladılar. Terry’nin kedilerle uyuma fotoğrafları birkaç gün önce Facebook’a konuldu ve dünya genelinde binlerce kez paylaşıldı.

Barınak Terry’ye “Kedi Dede” lakabını taktı. Terry lakabını kabul ediyor, ancak internette yakaladığı şöhrete anlam veremiyor. Elizabeth “Topluluğumuzdaki insanların seveceğini biliyordum ama bu kadar yayılacağını ben de tahmin edemedim. Kaç kişinin gördüğünü söylediğimde Terry’de cidden çok çok mutlu oldu” dedi.

Fotoğraflarıyla Çalıştığı Hayvan Barınağına Binlerce Dolar Kazandıran Kedi Dede 1

Fotoğrafların internette yayılmasında bu yana birçok kişi hem kedileri hem de Terry’yi görmek için barınağı ziyaret etmeye başladı ve binlerce dolarlık bağış yapıldı. Elizabeth paranın barınaktaki koşulların iyileştirilmesi için kullanılacağını söylüyor.

Barınağın bir sonraki planı ise Terry’nin kedilerle uyurken çekilen fotoğraflarından oluşan bir takvim yapmak. Elizabeth “Kendisine bunu yapıp yapamayacağımızı sordum ve kediler için para getirecek her şeyi yapmaya hazır olduğunu söyledi” diyor.

Kaynak: BBC Türkçe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaralı Yeşil Deniz Kaplumbağası Vatandaşlar Tarafından Kurtarıldıöç

Yaralı Yeşil Deniz Kaplumbağası Vatandaşlar Tarafından Kurtarıldı

Seyyar Satıcı 30 Yıldır Kazancının Bir Bölümünü Sokak Kedilerine Harcıyoröç

Seyyar Satıcı, 30 Yıldır Kazancının Bir Bölümünü Sokak Kedilerine Harcıyor