in

Foto Kapanlar Yaban Hayatı Böyle Görüntüledi

Doğa hayatının araştırılması ve geliştirilmesi adına Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ülkenin dört bir yanında ormanlara foto kapanlar yerleştirdi. Bilimsel anlamda birçok çalışmaya yön veren bu foto kapanlardan Düzce’deki de birçok hayvanın görüntüsünü kaydetti.

Bilimsel araştırmalara destek veren foto kapanlar bu sefer yırtıcı hayvanları görüntülerken, görüntülere Türkiye’de yaygın olarak görülen Bayağı vaşağı da takıldı.

Doğal hayatın geliştirilmesi ve araştırılması için geçtiğimiz yıllarda Tarım ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye’nin dört bir yanında bulunan ormanlara foto kapanlar yerleştirdi. Hareket edildiği anda otomatik çalışan foto kapanlar, yırtıcı hayvanları görüntüledi. Görüntülerde boz ayının ormanda yürüyerek ilerlemesi görülürken, kedigiller familyasında yer alan ve Türkiye ve Kafkasya’da görülen Bayağı vaşağı’da görüntülerde yer aldı. Bayağı vaşaklar Türkiye’de Tunceli, Antalya, Ardahan, Bolu, Çankırı, Kars, Kastamonu, Erzurum, Sivas, Artvin ve Rize’de görülürken, Düzce dağlarında da görülmesi dikkatlerden kaçmadı. Özellikle geceleri doğal hayata çıkan Bayağı vaşaklarının araştırılma çalışmalarına da başlandı. Ayrıca doğada gezinen kurt, tilki, yaban domuzu ve ayılarda görüntülere takıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kapadokta boncuk köpek at biniyor

Boncuk isimli Köpeğin, At Üzerinde Kapadokya Keyfi

Kadıköy Belediyesi 14 Yaşındaki Köpekleri Uyuşturucu İğne Atarak Barınağa Götürdüöç

Kadıköy Belediyesi, 14 Yaşındaki Köpekleri Uyuşturucu İğne Atarak Barınağa Götürdü!