in

Fok Balığı ‘Binnaz’ı Koyda Dinlendiği İçin Şikâyet Ettiler: “Denize Giremiyoruz”

Bodrum’da sahilleri mesken tutan beyaz fok balığı ‘Binnaz’ koyun bulunduğu site sakinleri tarafından “Denize Giremiyoruz” denilerek şikayet edildi.

Bodrum’da tatil yapan yerli ve yabancı turistler denize girdikleri koyda beyaz fok balığı görünce şoke oldu. Bodrum sahillerini mesken tutan beyaz fok balığını koyun bulunduğu site sakinlerinin ise şikayet ettiği iddia edildi.

AACCh9V.img

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İskele altında dinlendi

Gümbet sahilini mesken tutan beyaz fok balığını gören yerli ve yabancı turistler gözlerine inanamadı. Sahilde bulunan bir iskelenin altından dinlenmeye çekilen fok balığını çekmek için turistler birbirleriyle yarıştı. Yaklaşık 2 saat boyunca iskele altında dinlenen fok balığı daha sonra denize girerek gözlerden kayboldu.

Site sakinleri rahatsız olmuş

Aylardır aynı bölgede dinlenen fok balığına işletmeciler “Binnaz” ismini koydu. Bir siteye ait olduğu öğrenilen iskelenin altından yatan foku, bazı site sakinlerinin ise Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ve Bodrum Belediyesi‘ne şikayet ettikleri öğrenildi. Denize girmekten korktuklarını söyleyerek fokun bulunduğu alandan kaldırılmasını istediler.

Kendi doğal ortamında yaşayan fokun şikayet edilmesi ise yetkililer tarafından şaşkınlık ile karşılandı.

Kaynak: T24

Yorum

Yorum Ekle
  1. 36 yıldır Bodrum ve Marmariste yaşıyorum. Ankara’dan tabiatla başbaşa olabilmek icin yerleştik buralara. Bodrum’a yerleşmenin anlami bu idi yerleştirdiğimiz yıllarda. Buralarda yaşamanın bir kültürü vardır. Yani büyük şehirlerdeki konforu buraya getirmek değil tabiatı yaşamaktır maksat. Ancak yıllar içinde malesef bu unutuldu ve tatil beldesi olarak üç beş yerin adindan başka bişey bilmeyenler tarafindan dağ tepe site ile doldurulup, tabiatla tezat oluşturan abuk subuk bir kalabalık oluştu. Örümcekten, çiçekten, kuştan,böcekten, kediden köpekten korkup şikayet eden güruhla doldu. Lütfen kiymetli popolarını büyūk şehirlerdeki rahat koltuklarindan kaldirip gelmesinler tabiatı katletmesinler. Ben de sizin varlığınızdan son derece rahatsiz oluyorum. Bence belediye once sizi toplasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hayvanlarla Birlikte Doğayı da Yok Ediyoruz

Hayvanlarla Birlikte Doğayı da Yok Ediyoruz

ardıc kusu ve ardic ormanlari

Avcılar Yüzünden Kaçan Ardıç Kuşu ile Birlikte, Ardıç Ağaçları da Yetişmemeye Başladı