in

Fillerin Çocuk Kahramanı Taegen Yardley

Çocuklar her zaman daha cesur, girişken ve zeki. Hele hele de fırsat sunulduğunda. Sadece 13 yaşında Birleşmiş Milletler’de, Vermont Eyalet Meclisi’nde konuşmalar yapan ve Afrika fillerinin korunması için gösteriler düzenleyen Taegen Yardley de bu güzel çocuklardan sadece biri.

Fillerin Çocuk Kahramanı Taegen Yardley-Ajanimo-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

1930’larda Afrika’da 3 ila 5 milyon arasındaki fil sayısı bugün 350 bin civarında. Bu azalmadaki en büyük faktör yasadışı fildişi kaçakçıları tarafından organize edilen kaçak avcılık. Fil dişine olan küresel talep karşılamak için vahşice katledilen filler yok olma tehlikesiyle karşı karşıya.

Yasadışı ticaret her düzeyde yolsuzluk içeriyor ve bu ticaretle elde edilen paradan da çeşitli terörist gruplar faydalanmakta. Fil dişine olan talep, günde tahminen 100 filin ölümüne sebep olacak kadar yüksek.

Büyüdüğünde fillerin hala yaşıyor olmasını sağlamak için yardım eden Yardley, Vermont’taki evinde fildişi yasağı için duyarlılık yaratmaya çalışıyor. Bu konuda hazırlanmış tasarı henüz senatoda.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=YT363eudzzk&feature=youtu.be

Küçük kız, daha da büyük bir etki yaratabilmek için bu yıl sosyal bilgiler öğretmeni Mark Cline Lucey ile birlikte hazırladığı 12 dakikalık bir video ile Uluslararası Fil Film Festivali’ne katıldı. Video, Facebook üzerinde 35 bin kez izlendi ve Gabon’un Amerika büyükelçisinden, oyuncu ve fil savunucusu Kristin Davis’e kadar birçok insan tarafından da paylaşıldı.

Fillerin kahramanı Yardley’in yaptıklarına göz atmak için tıklayabilirsiniz.

KAYNAK: ROTKA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sahipsiz hayvan calistayi ajanimo öneçıkan

Sahipsiz Hayvanlara Yönelik ‘Rehabilitasyon Çalıştayı’ Düzenlendi

elizabeth yakaligi ajanimo 1

Hayvanlar için ‘Elizabeth’ İşkencesi Son Buluyor