in

Fİ Dizisinden Hayvan Hakları Yasası ve Tecavüze Ağır Gönderme

İnternet üzerinden yayın yapan Puhu Tv’nin sevilen dizisi Fİ’de Hayvan Hakları Yasası ve hayvana tecavüze ağır bir gönderme yapıldı.

Başrollerini Ozan Güven, Serenay Sarıkaya ve Mehmet Günsür‘ün oynadığı Puhutv’nin internet üzerinden yayın yapan sevilen dizisi ‘nin 2. sezonu Fi Çi adıyla geçtiğimiz hafta başlamıştı. Fi Çi‘nin bu haftaki bölümünde toplumumuzun kanayan yarası hayvana tecavüz işlendi. Hayvan Hakları Yasası‘na ağır bir gönderme yapılan dizinin 2. bölümünde tecavüze uğrayan bir köpeğin kurtarılma hikayesi anlatılıyor.

Fi hayvanhayvanatecavüzfarkindalik 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Dizide Göksel karakterini oynayan Armağan Oğuz, bir adamı yaralama hikayesini Deniz’e (Mehmet Günsür) anlatıyor. Meğerse otopark işleten bir adam Göksel’in köpeği Garip’e tecavüz etmiş. Bunu gören Göksel ise bu esnada adamla arbede yaşanmış ve adamı bıçaklamış. Köpeği ise evinde kalmış. Evine de gidemediğini için köpeği oradan alamamış.

Fi hayvanhayvanatecavüzfarkindalik 2

Hayvan Hakları Yasası‘na gönderme yapılan sahnede bir hayvana tecavüz etmenin cezasının sadece 450 lira olduğunun vurgusu yapılıyor.

Fi hayvanhayvanatecavüzfarkindalik 4

Göksel’in anlattıkları üzerine Deniz, Tecavüze uğrayan köpeği kurtarmak için Göksel’in evine gidiyor. Köpeği evden alan Deniz’in yolunu tecavüzcüler çevirmesine rağmen Garip köpeği oradan kurtarıyor ve Garip ile Göksel, Deniz sayesinde bir araya geliyor.

Fi hayvanhayvanatecavüzfarkindalik 6

Göksel’in “İnsan, koyun bütün canlılar canı yandığında aynı ağlıyor” lafı ise masum canların neler yaşadığını gözler önüne seren bir söz olarak hafızalara kazındı.

Hayvana şiddet ve tecavüzün önlenemediği toplumumuzda, bu kanayan yaraya parmak basarak farkındalık yaratan Fi Çİ dizisinin senaristlerini ve tüm ekibini tebrik ediyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

street 758x426

Kedilerin Doğal Yaşam Alanı Neresi?

Yeni Nesil Hayvan Hapishanesi Timsahların Vahşi Kedilerin Kanguruların AVMde Ne İşi Varöç

Yeni Nesil Hayvan Hapishanesi: Timsahların, Vahşi Kedilerin, Kanguruların AVM’de Ne İşi Var!