in

Fenerbahçe Uçağı Kuşa Çarptı

Fenerbahçe’yi Manchester’e götüren uçak seyahat esnasında bir kuşa çarptı.

Manchester United – Fenerbahçe UEFA Avrupa Ligi maçı için Fenerbahçe’yi Manchester’e götüren uçak bir kuşa çarptı. Sol ön camını tamamen kaplayan bir çatlak meydana gelince pilot, Budapeşte’ye acil iniş yaptı. Uçakta bulunan Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök son bilgileri paylaştı.

Başkan Aziz Yıldırım’ın da bulunduğu kafile uçağın içinde yeniden kalkış için Budapeşte’de bekliyor. Bora Jet’ten yeni bir uçağın geleceği ve Fenerbahçe’yi Manchester’a taşıyacağı belirtiliyor.

ucak-on-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Fenerbahçe’den Açıklama

Fenerbahçe resmi internet sitesinden konuyla ilgili bir açıklama yaptı: “Fenerbahçemizi İngiltere’nin Manchester kentine götüren uçağın kuşa çarpması nedeniyle Budapeşte’ye acil iniş yaptı.”

ucak2

Atatürk Havalimanı’nda Kuş Sürüsü Önlemi Alındı

Geçtiğimiz günlerde martı, leylek ve karga sürülerinin uçuş trafiğini olumsuz etkilememesi için yırtıcı kuş sesi çıkartan mobil araçlar ile kuş kovma cihazları pist çevresine yerleştirilmişti.

Bu kapsamda Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Merkezi görevlileri ile pilotlar, uçuş güvenliği için tespit ettikleri kuş sürülerini birbirlerine bildiriyor.

Havalimanı çevresinde görülen martı, leylek ve kargalar, zaman zaman bazı uçakların pisti pas geçmesine sebep oluyor. Bu durumu önlemek için havalimanının çeşitli bölgelerine yırtıcı kuş sesi çıkartan mobil araçlar ile kuş kovma cihazları yerleştirildi.

Yetkililer, Atatürk Havalimanı’nda Sefaköy ile Ataköy yönündeki pist başları ile Florya yönündeki yaklaşma yüzeyinde sıklıkla kuş sürülerinin görüldüğünü rapor ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

obnn

Kediler Aşık Olur mu?

iris ö.ç

Otizmli Iris ve Sevgi Dolu Terapisti Kedi Thula