in

Felçli Kediler için Yürüteç Yapan Usta: Agop Kuyumcuoğlu

Agop Kuyumcuoğlu, mücevher tasarımı ustalarından biri. Aynı zamanda dünyalar tatlısı bir kedinin de insanı olan Agop Usta, geçtiğimiz günlerde felçli kediciklerin yaşam kalitesini arttırabilmek için model bir yürüteç imal etti. Sonrasında ise, o kadar çok ihtiyaç sahibi ona ulaştı ki, işin içinden çıkmak için bakın nasıl bir yol izlemeye karar verdi.
Sakat Hayvanlar için Yürüteç Yapan Agop Kuyumcuoğlu-ajanimo-5

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bir süredir uğraştığı tek numune yürüteci imal eden Agop Usta, Facebook sayfasına ‘yenilerini imal edeceğini ve ihtiyacı olan kişilerin mesaj yazabileceğini’ belirttiğinde bu kadar çok talep geleceğini düşünmemiş.

Sakat Hayvanlar için Yürüteç Yapan Agop Kuyumcuoğlu-ajanimo-3

“Benim sadece sakat hayvanları sahiplenen Dilek hanım diye bir dostum var, onda örnek yürüteci gördüm ve bana model olabilsin diye ödünç aldım ve tüm ölçülerini birebir yaparak imal etmeyi başardım. Ben iş sahibi biriyim ve yoğun çalışıyorum, ancak boş zamanlarımda bu tarz canlarımız için gereken şeyleri yapmaya çalışıyorum. Ama o kadar çok ihtiyacı olan hayvan sever mesaj atmış ki ne yapacağımı şaşırdım. Tabi bundan sonra biraz daha fazla zaman ayırmaya çalışacağım. Çünkü yürütece gerçekten çok ihtiyacı olan hayvan var. Ne kadar çok yapabilirsem o kadar iyi olur diye düşünüyorum.” sözleriyle mutluluğunu ve şaşkınlığını dile getirmeyi ihmal etmeyen Agop Usta ile Facebook’ta kedi severler sayfası sayesinde tanıştık.

Sakat Hayvanlar için Yürüteç Yapan Agop Kuyumcuoğlu-ajanimo-7
Agop Kuyumcuoğlu’nun sevimli kedisi

“Hayvanları çok seviyorum, tabi sadece hayvanlar değil, tüm yardıma muhtaç canları çok seviyor ve imkanlarım elverdiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.” diyen Agop Usta, bu kadar çok ihtiyaç varken ne yapacağını düşündüğünü, numune olarak tekrardan metal parçalardan birer tane yapıp bir firmayla konuşacağını ve masrafı ne ise karşılayıp seri üretim yaptırmayı düşündüğünü belirtiyor. Çok yoğun bir arkadaş kitlesi olduğu için, muhakkak arkadaşlarının ona yardımcı olacağına inanıyor.

Sakat Hayvanlar için Yürüteç Yapan Agop Kuyumcuoğlu-ajanimo-4

Agop Usta, imal ettiği yürüteci muhtaç bir yavruya yolladı. Hayat dolu, mücadeleci bir kedicik  olan yavrunun, sürünerek yürümekten arka ayakları yara olmuş. Yürütecin ihtiyaç sahibi bir kediye gittiği için de oldukça mutlu. Yaptığı çalışmalarını 1xbet sitesinde de yayınlamayı sürdürüyor.

Sakat Hayvanlar için Yürüteç Yapan Agop Kuyumcuoğlu-ajanimo-2

Oldukça içten ve samimi bir sohbet gerçekleştirdiğimiz Agop Usta’nın daha güzel haberlerini alacağımızı ümit ediyoruz.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=g0t1PQ6FLJ4&feature=youtu.be

Emeği ve sevgisi için Agop Kuyumcuoğlu’nu tebrik ediyoruz!

Yorum

Yorum Ekle
  1. Agop beyi tanımak onun arkadaşı olmak ailemiz adına bize gurur veriyor.Çok uzun SAĞLIKLI ÖMÜRLER DİLİYORUZ AGOP BEYE .Elleriniz yüreğiniz sevdilkleriniz dert görmesin Agop bey.SAĞOLUN VAROLUN

  2. ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN. BAZI CANAVARLAR SAĞLIKLI OLANLARI BİLE ÖLDÜRMEYE ÇALIŞIRKEN SİZİN YAPTIĞINIZ İYİLİKLERİN EN BÜYÜĞÜ. TEBRİK EDERİM.

  3. Dostlarım hakkımda yazdığınız güzel duygularınız için çok teşekkür ederim, sizler gibi ben de Yaratanın sessiz kulları olan bu masumların dertlerine çare olabildiğimde inanılmaz manevi bir tatmin yaşıyorum ve Allahım bana nasip ettiği sürece de bu canlar için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım,sağlıcakla kalın.

  4. Agop bey iyiki varsınız size kendi adıma çok teşekkür ediyorum keşke herkes sizin kadar olamasada birazcık duyarlı olabilse çevresindeki mahallesindeki Can’lara sahip çıksa dünyamız ne kadar da güzel olur du…..

  5. Merhaba agop bey benim kedim fercli yürüyemiyor lütfen bir yurutecte bize yaparmisiniz

  6. agop bey , yürüyemeyen yetişkin bir golden retwıer köpek için acil yürüteç ihtiyacımız vardır.
    irtibat kurabilirsek çok sevinirim teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kediharitası ajanimo

En Çok Kedisi Olan 10 Ülke

kedi kopek banu aydın ajanimo 1 1

Kediler ve Köpekler Başka Dünyanın Çocukları mı?