in

Felçli ‘Kara Şimşek’ Köpek Yürüteçle Hayata Tutundu

Arka bacakları felç olan ve bacaklarını kullanamayan french bulldog cinsi “Kara Şimşek” isimli köpek, hayvanseverlerin yaptırdığı yürüteç sayesinde hastalığından kurtulup, diğer köpeklerle koşup oynamaya başladı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi’ne bir hayvan sahibi tarafından arka ayakları felç olan french bulldog cinsi köpek getirildi. Köpeği sahiplenmek isteyen Mukadder Yalınsümbüloğlu ve Gönül Dinççağ, köpeğin iyileşemeyeceğini öğrenince onun için yürüteç yaptırdı. Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi personeli tarafından başarılı bir şekilde yürüteci takılan Kara Şimşek, yatmaktan dolayı yakalandığı bit hastalığından da kurtularak, yürüteç sayesinde diğer kedi ve köpeklerle koşup oynamaya başladı.
Yürütecin engelli köpekler için büyük bir öneme sahip olduğunu ifade eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü Paria Tabatabaei, “Yaklaşık 1 ay önce Samsun Büyükşehir Belediyesi Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi’ne getirilen ‘Kara Şimşek’ isimli köpeğimizde kalıcı bir felç söz konusuydu. Hayvan sahibi daha sonra 2 arkadaşına durumdan söz ediyor. Mukadder Yalınsümbüloğlu ve Gönül Dinççağ, köpeği sahiplenmek istediler fakat kalıcı bir felç söz konusu olduğunu öğrenince nasıl yardımcı olabileceklerini sordular. Bende bir ‘yürüteç’ yaptırabileceklerini söyledim. 3 gün içerisinde yürüteci yaptırıp getirdiler fakat engelli hayvanların evde bakımının zor olacağından sahiplenemediler. Felçli hayvanların yaşam kalitesini yükseltmek için yürüteçler çok önemli bir rol oynuyor”

AW173661 03

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kopegini Timsahin Agzindan Kurtarmak icin Mucadele Eden Yasli Adam

Köpeğini Timsahın Ağzından Kurtarmak için Mücadele Eden Yaşlı Adam

2020nin En Komik 20 Fotografi 20 1

2020’nin En Komik 20 Hayvan Fotoğrafı