in ,

Felç Teşhisiyle Ölüme Terk Edilen Yavru Köpek Huzur Çiftliğinde İyileşiyor

Elazığ’da arka ayaklarının üzerinden araç geçen ve veterinerlerin iyileşemez dediği yavru köpek, hayvansever Mehmet Yüksel tarafından yapılan yürüteç ile ayağa kaldırıldı. Her gün zeytinyağı ve sıcak su içinde mesaj yöntemiyle tedavi edilen köpek, kendi başına yürümeye başladı.

Elazığ’da yavru köpeğin arka patilerinin üzerinden otomobil geçtiği gören bir vatandaş, yaralı köpeği alarak veteriner hekime götürdü. Götürülen 2 veteriner hekim de köpeğin iyileşemeyeceğini ve felçli kalacağını söyledi. Ardından köpek vatandaşlar tarafından Huzur Çiftliği Sahibi Mehmet Yüksel’e teslim edildi. Yüksel, köpeği ayağa kaldırmak için seferber oldu. Bisikletçiden çocuk bisikleti alan Yüksel, kendi yöntemleri ile köpek için bir yürüteç yaptı. Belirli periyotlarda yürütülen köpek aynı zamanda Yüksel tarafından her gün zeytinyağı ve sıcak su içinde mesaj yöntemiyle tedavi edildi. 2 hafta sonra ayakta durabilen yavru köpek ardından kendi ayakları üzerinde durarak yürümeye başladı.

Felc Teshisiyle Olume Terk Edilen Yavru Kopek Huzur Ciftliginde Iyilesiyor 4

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Veteriner Hekimler, Felçli Köpeği İyileşme Şansının Olmadığını Söylemiş

Yavru köpeğe araba çarptığını ve arka patilerinin ezildiğini belirten Mehmet Yüksel, “Hayvansever arkadaş fark etmiş ve sokaktan alıp veteriner hekime tedavi amacıyla götürmüş. Veteriner hekimler köpeğin film ve röntgenini çekmişler. Köpeğin iyileşmeyeceğini felçli kalacağını söylediler. Belden aşağıya iki ayağı çalışmıyordu. Veteriner hekim bunun tedavisini yapamam, iyileşmez demiş ve bırakmış. Oradan başka bir hayvansever alıp başka bir ünlü veteriner hekime götürüyor. O da aynı şeyleri söylüyor ve ölüme terk ediliyor. Bana yazan oldu. Böyle bir yavrucuk var, araba çarpmış bunu Huzur Çiftliğine almamı istedi. Orada yaşasın dedi. Felçli bir çare bul dedi. Ben de gittim onu oradan aldım” dedi.

Felc Teshisiyle Olume Terk Edilen Yavru Kopek Huzur Ciftliginde Iyilesiyor 6

“Onu Ölüme Terk Etmeyeceğim Dedim”

Köpek ile çok ilgilendiğini aktaran Yüksel, “Gittim ilk önce bisikletçiden bir tane çocuk bisikleti aldım. Bununla uğraştım, ilk deneyimimdi. Yaptım, başardım en azından felçli şeklinde kalmasın şurada dursun ki bir iki adım atabilsin o amaçla çalışma yaptım. Ve ayakta durdurabildim. En azından yerde sürüklenip yara olmasın istedim. Her gün zeytinyağı, sıcak su içinde mesaj yöntemiyle tedavi etmeye çalıştım. Şansımı deneyeceğim, onu ölüme terk etmeyeceğim dedim. Şükürler olsun ki bunu başarabildim. İkinci haftada ayakta durmaya başladı. Sonrasında ise ikinci üçüncü haftada ise yürümeye başladı. Tedavisi hala sürüyor. Arkadaşlarıyla beraber yürüyecek ve Huzur Çiftliğinde huzurlu bir şekilde yaşayacak” diye konuştu.

Felc Teshisiyle Olume Terk Edilen Yavru Kopek Huzur Ciftliginde Iyilesiyor 1
Felc Teshisiyle Olume Terk Edilen Yavru Kopek Huzur Ciftliginde Iyilesiyor 7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Plajdaki Denizanalarini Sopa Ile Oldurup Bir Kenara Atti 1

Plajdaki Denizanalarını Sopa İle Döverek Öldürüp Kenara Attı

Aracin Tamponuna Sikisan Kedi Iste Boyle Kurtarildi

Aracın Tamponuna Sıkışan Kedi İşte Böyle Kurtarıldı