in

Faytonlardan Kurtarılan Atların Yeni Yuvası Ankara Üniversitesi Oldu

İzmir’de, kötü koşullarda yaşayan ve eziyet çeken hayvanların işkencesine son vermek için fayton uygulamasının bitirmesinin ardından faytonlardan alınarak geçici bir süreliğine Sasalı Doğal Yaşam Parkı’nda misafir edilen 32 at, Ankara Üniversitesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Çiftliği’ne teslim edildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından faytonlardan alınan 32 at Ankara’ya teslim edildi. Geçici bir süreliğine Sasalı Doğal Yaşam Parkı’nda misafir edilen atlar, ilk bakımları yapıldıktan sonra daha iyi koşullarda yaşamalarına olanak sağlayan Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi (AÜVF) Eğitim, Araştırma ve Uygulama Çiftliği’ne götürüldü. Atların burada uluslararası standartlara uygun olarak bakımları sağlanıyor.

Sağlık Bakanlığı denetimindeki 2251 dönümlük arazi üzerine kurulu AÜVF Eğitim, Araştırma ve Uygulama Çiftliği atların eklemleri için belli bir tempoda koşma gerekliliklerine uygun alan sunuyor. Veteriner hekim kontrolündeki atların 24 saat onlarla ilgilenen bakıcıları da bulunuyor. Atların ziyaret edilmesinin önünde ise herhangi bir kısıtlama bulunmuyor.

Ayda Bir Kan Örneği Alınıyor

AÜVF Eğitim, Araştırma ve Uygulama Çiftliği’nde ayda bir kan örneği alınan atların, insan sağlığı için gerekli antiserum üretimine destek vermesi sağlanıyor. Kan örneği alımının atlara bir zararı olmuyor ve bu uygulama hiçbir atın yaşam süresini kısaltmıyor. Uygulama insanların, başkalarının tedavisine katkı sunmak için kan vermelerine benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 Yaşında Ailesi Bildiği Kişiler Tarafından Sokağa Terk Edilen Paşanın Muhteşem Değişimiöç 1

11 Yaşında Ailesi Bildiği Kişiler Tarafından Sokağa Terk Edilen Paşa’nın Muhteşem Değişimi

İklim Aktivisti Greta Thunberg Köpeklerine Kavuştuöç

İklim Aktivisti Greta Thunberg Köpeklerine Kavuştu