in

Faytoncular Hayvanseverlere Saldırdı; Polis Havaya Ateş Açtı

İnsanlara da bulaşabilen ruam hastalığı nedeniyle 2018 Ekim ayına kadar karantina ilan edilen Adalar’a bugün yasadışı yollarla faytonlarda kullanılmak üzere 209 at sokuldu. Faytoncular hayvanseverlerin tepkilerine saldırı ile cevap verdi!

Adalar’da fayton katliamı ve faytoncuların şiddeti bitmek bilmiyor. Maltepe iskelesinde Yük Hayvanlarını Koruma ve Kurtarma Derneği üyeleri ve hayvanseverlere, faytoncu olduğu öne sürülen kişiler saldırdı. Polis havaya ateş açarak saldırıyı önlemeye çalıştı.

2017 Aralık ayında Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı İl Müdürlüğü tarafından atlarda görülen, insanlara da bulaşabilen ruam hastalığı nedeniyle 2018 Ekim ayına kadar karantina ilan edilen Adalar’a bugün yasadışı yollarla faytonlarda kullanılmak üzere atların sokulmasını engellemek isteyen hayvanseverler saldırıya uğradı.

faytoncular hayvanseverlere saldirdi polis havaya ates acti

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

POLİS HAVAYA ATEŞ AÇTI

Yaklaşık 10 gün önce Faytonculukta kullanılmak üzere getirilen 209 at, ruam hastalığı sebebiyle Adalar’a alınmamış. Adalar’a alınmayan atlar, Formula 1 yarışlarının yapıldığı bölgede konteynerlarda tutuluyordu. 209 At bugün Büyükada’ya götürülmek üzere öğle saatlerinde Maltepe iskelesine getirildi. Durumu protesto eden Yük Hayvanlarını Koruma ve Kurtarma Derneği üyeleri de iskeleye geldi. Cep telefonuyla atların durumunu görüntülemek isteyen dernek üyelerine, kamyonlardan inen ve faytoncu olduğu belirtilen kişiler tepki gösterdi. Sözlü tepki, saldırıya dönüştü. Tekme yumruklu saldırıyı polis, havaya ateş açarak engellemeye çalıştı. Darp edilen dernek üyeleri faytonculardan şikayetçi oldu.

faytoncular hayvanseverlere saldirdi polis havaya ates acti 5142 dhaphoto8

ADALAR RUAM HASTALIĞI SEBEBİYLE KARANTİNA ALTINDAYDI!

2017 yılında, Adalar’da Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı İl Müdürlüğü tarafından atlarda görülen, insanlara da bulaşabilen ruam hastalığı nedeniyle karantina ilan edildi. Ekim ayında adalarda bulunan 1.148 at üzerinde inceleme yapılmış. Atlardan 18’inin ruam hastalığına yakalandığı belirlenmişti. Ruam hastalığı hayvanlardan insanlara da bulaşabiliyor.

ek fotograflar faytoncular hayvanseverlere saldirdi polis havaya ates acti 6539 dhaphoto2

“209 AT, 10 KAMYONLA İSKELEYE GETİRİLDİ”

Yük Hayvanlarını Koruma ve Kurtarma Derneği Başkanı Okan Oflaz, “209 at 10 kamyonla iskeleye getirildi. Şimdi gemiye bindirilip hepsi Adaya götürülecek. Burada itiraz eden arkadaşlarımıza saldırdılar. Polis havaya ateş etmek zorunda kaldı. Ve havaya ateş ettikten sonra bile hala darp edilmeye devam edildi. Umarım buradan hepimizin sesini gerekli kurumlar duyar. Hem bizlere hem onlara zulme son verirler artık” dedi.

ek fotograflar faytoncular hayvanseverlere saldirdi polis havaya ates acti 6539 dhaphoto1

“AMACIMIZ SADECE YAŞAM HAKKINA SAYGIYDI”

Saldırıya uğrayan Empati Platformu Başkanı Barış Şengün ise, “Adaya çıkartılacak gemiye bakmak için buraya geldik. Ve faytoncular tarafından darp edildik. Amacımız sadece yaşam hakkına saygıydı ve farkındalık yaratmaktı. Çünkü Aralık 2017 tarihinden bildiğimiz kadarıyla Adalara at girişi ve çıkışı yasaklandı. Ama ona rağmen 209 at adaya sokulmaya çalışılıyor” diye konuştu.

Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alınırken, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Atlar ise Büyükada’ya götürüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadıköyün Kedileri Dostları Tommyi Ölümsüzleştirildiğinde de Yalnız Bırakmadıöç

Kadıköy’ün Kedileri, Dostları Tommy’i Ölümsüzleştirildiğinde de Yalnız Bırakmadı

bacakları kesilen yavru kopek 1

Sakarya’da Vahşet! Yavru Köpeğin Bacakları ve Kuyruğunu Kesip Ormana Attılar