in

Falezlere Çekilen Çelik Ağlar, Bölgede Yuvalanan Göçmen Kuşların Ölümüne Neden Oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Silivri Boşnak Bahçe’de toprak kaymasını önlemek için falezlere çekilen çelik ağlar, göçmen kuşları tehlikeye düşürdü. Kuş ölümlerinin artması hayvanseverlerin tepkisini çekince, çelik ağlar kısmen kesildi.

Silivri Boşnak Bahçe olarak bilinen ve göçmen kuşların uğrak yeri olan bölgeye, olası bir toprak kaymasını önlemek için İBB tarafından çelik ağlar çekildi. Yaz aylarının gelmesiyle bölgede yuvalanan kuşlar çelik ağlar sebebiyle ölmeye başladı. Kuşlar tellere çarpa çarpa ölürken, İBB’nin uygulaması Silivri Çevre Derneği’ni harekete geçirdi. Hayvanseverlerin de tepki göstermesi üzerine ağlara önce küçük delikler açıldı. Ancak kuş ölümlerinin artması üzerine yeniden bölgeye gelen yetkililer, kuşların yuvalarına rahat girip çıkması için ağları kısmen kesti.

IBB Tarafindan Falezlere Cekilen Celik Aglar Bolgede Yuvalanan Gocmen Kuslarin Olumune Neden Oldu 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Silivri’de kuş cezaevi istemiyoruz”

Konu ilgili olarak açıklama yapan Silivri Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan, “Burası yüzyıllardır yaban kuşlarının uğrak noktalarından biri, kerkenez kuşlarının yuvalandığı bölge, İstanbul’da yavrulayabilecekleri tek yer. Burada iki çeşit kerkenez var. Bölgede tek yavrulayabilecekleri yer burası olması sebebiyle buranın koruma altına alınmasını talep ediyorum. Tel örgü çekildiğinde kerkenezler yerlerine giremiyorlardı. Delik açılmasını talep ettik, yeterli derecede açılmadığından dolayı hayvanlar ölmeye başladı. Sonra kuş gözlemcileri ile birlikte tellerin komple kalkması gerektiğini belirledik. Bizim önerimiz buradaki tellerin sökülerek 7 metre istinat duvarı yapılarak düşen taşların bu şekilde korunmasından yanayız. Biz Silivri’de kuş cezaevi istemiyoruz. Kafes yaptık tel örgü çekerek, bunların bir an önce yetkililerin duyarak önlem almalarını talep ediyoruz” dedi.

https://youtu.be/9qfXVfbOH4g

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sulama Tarlasina Giderken Yol Kenarinda Yarali Tay Buldu

Tarlasına Giderken Yol Kenarında Yaralı Tay Buldu

Olmek Uzere Olan Kopegi Sahiplenip Kendi Hayatinin Bas Kahramani Yapti....

Ölmek Üzere Olan Köpeği Sahiplenip Kendi Hayatının Baş Kahramanı Yaptı