in

Eyüp Sultan Belediyesi Veteriner Hekiminden Çok Konuşulacak İtiraf!

Eyüp Sultan Belediyesi geçtiğimiz ay bir skandala imza atmış ve küpli küpesiz onlarca hayvanı usulsüz şekilde toplamıştı. Tüm tepkilere rağmen belediye iddiaları kabul etmemiş geri adı atmamıştı. Dün Eyüp Sultan Veteriner Hekiminden bir itiraf geldi.

Eyüp Belediyesi‘nin geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği yasa dışı toplama hayan aktivistleri ve vatandaşla tarafından eleştirilmiş binlerce kişi Eyüp Belediyesi önünde eylem yapmıştı. Belediye kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etmemiş, toplama yapma devam etmişti.

Eyüp Belediyesi, Göktürk’te 5 Araçla 100’den Fazla Köpek Topladı, Semt Sakinleri Ayaklandı

Toplanan köpeklerin Kısırkaya Barınağı’na götürüldüğünü söylemişti. Hayvan aktivistleri köpeklerin barınağa götürülmediğini, dağ başlarına terk edildiklerini iddia etmişti. Dün aktivistlerin iddialarını doğrulayan bir itiraf geldi.

Sözcü.com.tr’den Edda Sönmez’in haberine göre Eyüp Sultan Belediyesi’nin topladığı köpekleri Kısırkaya’daki hayvan barınağına götürmediğini ortaya çıkardı.

Göktürk çevresinde yakın yerlere bırakılan sokak köpeklerini kaderlerine terk eden yetkililer bunu itiraf etti.

Sokaktan toplanan köpeklerin çoğu ortalarda görünmezken belediye için çalışan bir veteriner, kanuna aykırı olarak toplanan köpekleri Bolluca, Arnavutköy Işıklarköy’üne, İshaniye taraflarına bıraktıklarını itiraf etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyuncu Jessica May İstanbul’da Sokak Hayvanlarını Beslediöç

Oyuncu Jessica May İstanbul’da Sokak Hayvanlarını Besledi

saklaana kedi ö.ç

Kamufle Olmakta Master Yapmış 10 Kedi