in ,

Evsiz Sokak Hayvanlarına Bakmak İçin Limonata Satan Erdemli Çocuklardan İyilik Hareketi

Sokak hayvanlarına mama almak için evde yaptıkları limonataları satan erdemli çocukların iyilik hareketinden etkilenen Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem çocukları ziyaret etti. Limonata içti. Mama ve su kabı hediye etti.

Bursa’nın Nilüfer İlçesi Kayapa Mahallesi’nde bir sitede yaşayan çocuklar evlerinde yaptıkları limonataları satarak sokak hayvanlarına mama desteği sağlıyor. evsiz sokak hayvanlarına bakmak için limonata satan erdemli çocukların bu davranışını öğrenen Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de bu iylik hareketini başlatan çocukları ziyaret etti. Çocukların ve ailelerin yaptığı limonataları içen, köpek ve kedi maması, su kabı hediye eden Başkan Erdem, Nilüfer’e yakışan bu davranışın tüm Türkiye’ye örnek olması gerektiğini vurguladı.

Sokak Hayvanlarina Mama Alabilmek Icin Limonata Satan Cocuklara Nilufer Belediyesinden Surpriz1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Bu Çocuklar Geleceğimizi Aydınlatıyor”

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, çocukların yaptığı bu etkinliği daha önce duyduklarını ifade ederek, “ Hayvansever bu çocukların bu davranışı bizleri gururlandırdı. Sokak hayvanlarının su ve mamaya ihtiyaç duyduğu bu yaz günlerinde evlerinde yaptıkları limonataları ve annelerinin yaptığı yiyecekleri satarak sokak hayvanlarına destek oluyor. Bunlar geleceğimizi aydınlatıyor. Bizler de pandemi döneminde 9 ton mama desteği sağladık. Bundan sonraki dönemde de çalışmalarımız devam edecek. Buradan küçük bir mesaj da verelim. Yaz aylarında tüm vatandaşlarımız evlerinin önüne ve uygun yerlere bir kap su ve yiyecek bırakmalarını rica ediyoruz” dedi.

Sokak Hayvanlarina Mama Alabilmek Icin Limonata Satan Cocuklara Nilufer Belediyesinden Surpriz2

“Herkesi Kendi Evinin Önüne Su ve Mama Koysa…”

Projenin öncülüğünü yapan 12 yaşındaki Öykü Nil Özgeli, “Sokak hayvanlarına mama temin edebilmek için ne yapabileceğimizi düşündüm. İlk önce limon satmayı düşündüm. Ailemize ve sitemizdeki insanlara bildirdikten sonra ilk olarak geçen hafta limonata satışı yaptık. Elde ettiğimiz paralarla da sokak hayvanlarına mama almayı amaçladık. Herkesi evlerinin önüne su ve mama bırakmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Sokak Hayvanlarina Mama Alabilmek Icin Limonata Satan Cocuklara Nilufer Belediyesinden Surpriz4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ucuza Satilan Kedi Mamalari Saglik Acisindan Sorun Yaratiyor1

Ucuza Satılan Kedi Mamaları Hayvan Sağlığını Tehdit Ediyor

Baskentte Yine Masum Canlari Zehirlediler1 1

Başkent’te Yine Masum Canları Zehirlediler