in

Evsiz İnsanının Hayatını Değiştiren ‘Sokak Kedisi Bob’ Yaşamını Kaybetti

İngiltere’de sokaklarda yaşayan evsiz James Bowen’ın hayatını değiştiren, film ve kitaplara konu olan sokak kedisi Bob hayatını kaybetti.

Londra sokaklarında yaşamını sürdüren Bowen, 2007 yılında methadon tedavisiyle uyuşturucudan sıyrılıp kendine başını sokacak bir yer buldu. Bob ile tanışması ise hayata sımsıkı tutunmasını sağladı.

bob 1068x712 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bowen’ın 2012 yılında kaleme aldığı, Bob Adındaki Bir Sokak Kedisi ve Hayatımı Nasıl Kurtardığının Hikayesi adlı kitap ve onu izleyen yıllarda yazdığı diğer beş kitap satış rekorları kırdı ve 40’da fazla dile çevrildi. Kitap 2016’da yılında  Luke Treadway’in rol aldığı bir filme uyarlandı.

James Bowen, Bob’un ölümünden sonra şunları söyledi:

“Bob benim hayatımı kurtardı. Bana bir işbirliğinden daha fazlasını verdi. Kitaplarımız ve filmlerimizle birlikte elde ettiğimiz başarı mucizeviydi. Binlerce insanla tanıştı, milyonlarca hayata dokundu. Onun gibi bir kedi yok ve hiçbir zaman olmayacak. Hayatımın ışığı gitmiş gibi hissediyorum. Onu asla unutmayacağım.”

Bob ve James Nasıl Tanışmıştı?

Eski bir eroin bağımlısı olan James Bowen, sokaklarda yaşıyor ve hayatını sokak sanatçılığı yaparak kazanıyordu. Yaşadığı psikolojik sorunlar ve uyuşturucu kullanımına bağlı olarak bipolar tanısı konuldu. Rehabilitasyona gitti ve Tottenham’da bir barınakta yaşamaya çalıştı. Bir gün barınağa girerken, hayatını değiştirecek olan sarman kediyle karşılaştı. Bacağında enfeksiyon olduğunu fark edip sarman kediye yardım etme kararı aldı.

Bir süre boyunca kediyi tedavi eden ve o süreçte gerçek sahibini bulmak adına ilanlar veren Bowen, en sonunda kedinin ailesini bulacağını düşündü ve onu sokağa bıraktı. Kedinin gidecek yeri olmadığını anlayan Bowen, kediyi sahiplendi ve ona Bob adını verdi. Kedi Bob, sokak şarkıcılığı yapan Bowen’e eşlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

adalar atları ibb

At Sahipleri: Yetkililer, Atları Adalar’dan Yollamamız için Tehdit Ediyor

istanbul kartalda köpeğe tecavüz eden sapık

İşkence, Tecavüz ve Ölümün Cezası 600 TL! Adaleti Sağlama Görevi Ağır Ağabeylere mi Emanet?