in

Evlerine Aldıkları Kuzuya Bebekleri Gibi Bakıyorlar

Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde çiftçilikle uğraşan Eroğlu ailesi, eve aldıkları kuzuya bebekleri gibi bakıyor.

Samsun, Tatlı Elma Mahallesi’nde yaşayan Eroğlu ailesinin koyunlarından birinin dördüz doğurması ve kuzulardan birinin yeterli beslenememesi üzerine aile yavruyu evlerine aldı. Kuzunun bakımını evde yapan 56 yaşındaki Ayşe Eroğlu, biberonla süt verdiği kuzuyu, etrafı kirletmesin diye bebek beziyle bezliyor.

Eve aldıkları kuzuya bebekleri gibi 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ailenin maskotu oldu

Üç çocuk annesi Ayşe Eroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kuzunun evin bir ferdi ve ailenin maskotu haline geldiğini, onunla bir bebek gibi ilgilendiğini söyledi.

Eve aldıkları kuzuya bebekleri gibi

Seyahate çıktıklarında da kuzuyu yanlarında götürdüklerini ifade eden Eroğlu, şunları dile getirdi: “Çocuklar büyüdü, yıllardır evde bebek yoktu. Evimizin bebeği gibi oldu. Şimdi tekrar bebek gibi kuzu bezliyorum. Her gün ortalama beş kez bezini değiştiriyorum. Biberonla karnını doyuruyorum. Her sabah yıkıyorum, fön makinesiyle tüylerini kurutuyorum, tarakla tarıyorum. Yünlerini taramam çok hoşuna gidiyor. Bebek gibi ilgi bekliyor.”

Eve aldıkları kuzuya bebekleri gibi 4

Bahçeye ya da hayvanlarla ilgilenmeye gittiğinde kuzuya 101 yaşındaki kayınvalidesi Emine Eroğlu’nun baktığını belirten Ayşe Eroğlu, “Kayınvalidem evde ikisi kaldığı için kuzuya ‘Bir sen, bir ben kaldık’ diye takılarak kuzuya ‘Birsen’ adını verdi. Özellikle kayınvalidem onunla çok ilgileniyor.” diye konuştu.

Eve aldıkları kuzuya bebekleri gibi 1

Eroğlu, büyüdüğünde “Birsen”i koyun ve kuzuların yanına bırakacaklarını sözlerine ekledi.

101 yaşındaki Emine Eroğlu da kuzuyu çok sevdiğini evde birlikte vakit geçirdiklerini, kuzunun kendisinin en yakın arkadaşı olduğunu ifade etti.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorgun Düşen Atını Önce Kırbaçladı Sonra Tekmelediöç

Yorgun Düşen Atını Önce Kırbaçladı Sonra Tekmeledi

kanguru faresiöç

Ankara’da 19 Köpek Zehirlenerek Katledildi