in

Evleri Yanarak Küle Döndü, Kedileri Hayatını Kaybetti

Adana’da elektrik kontağından çıkan yangında kızının evi küle dönen ve kedileri ölen anne gözyaşlarına boğuldu

Olay, 12 gün önce merkez Seyhan ilçesi Namık Kemal Mahallesi 65060 Sokakta bulunan, 2 çocuğuyla birlikte yaşayan Alev Atıcı’nın (29) evinde meydana geldi. Öğle saatlerinde Alev Atıcı, Furkan (8) ve Berke (11) isimli 2 oğluyla evde otururken yatak odasındaki prizden yangın çıktı. Genç kadın yanık kokusunu alması üzerine kapısı kapalı olan odaya gitti ve kapıyı açtığında yangını fark etti. Bunun üzerine durumu itfaiyeye haber veren Alev Atıcı, ekipler gelene kadar da oğullarıyla birlikte yangına müdahale etmeye çalıştı.

Evleri Yanarak Kule Dondu Kedileri Hayatini Kaybetti1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.


Küçük Furkan, 5 defa su tabancasına su doldurup yangına müdahale etmeye çalışırken yangın daha da büyüyerek yan taraftaki banyo ve mutfağa sıçradı. Eve gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederken evde bulunan 2 yaşındaki ‘Paşa’ isimli kedi ise ekipler tarafından kurtarıldı ancak 3 gün sonra hayatını kaybetti.
Yaklaşık 1 saat süren yangında başta yatak odası olmak üzere mutfak ve banyodaki bütün eşyalar yanarken, evdeki diğer eşyalar da kısmen zarar gördü. Yangın sonrası evlerinde kalamayan Alev Atıcı ve 2 çocuğu, şimdi annesi Semra Atıcı’nın yanında kalıyor.

Yangına su tabancasıyla müdahale etmeye çalışan ve kedisiyle yatak odasında bulunan 30 lira parası yanan Furkan Köskü ise yangını anlatarak, “Elektrik kontağından çıktı yangın. Ben söndürmeye çalıştım ama sonra itfaiye geldi yangını onlar söndürdü. Ben su tabancamla söndürmeye çalıştım yangını. Kedim Paşa da öldü. Kurtaramadım onu. Yatak odasında da 30 lira param vardı o da yandı” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yarali Karga Ataturk Bustunun Onune Dustu

Yaralı Karga, Atatürk Büstünün Önüne Düştü

Ayagi Kirik Kedi Acil Servise Sigindi

Ayağı Kırık Kedi Acil Servise Sığındı