in

Evlatlarını Terk Etmeyenler Hala Ülkeye Alınmıyor! Bu Uygulama Ne Zaman Değişecek?

Tarım ve Orman Bakanlığı Mart ortasında yayımladığı genelge ile ülkeye pet ve egzotik hayvan girişinin durdurulduğunu açıklamıştı. Evlatlarını ve dostlarını terk etmeyen çok sayıda vatandaş bu yanlış uygulama sebebiyle hala ülkelerine gelemiyor. Seslerinin duyulmasını isteyen vatandaşlar “Evladım olmadan asla” diyerek yasanın değişmesini ve can dostlarıyla birlikte ülkelerine gelecekleri günü bekliyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı, 13 Mart’ta Koronovirüs (COVID-19) sebebiyle ülkeye pet ve egzotik hayvanların girişini durdurduklarını açıklamıştı. Bilim insanları tarafından insandan insana bulaştığı açıklanan ve şu ana kadar evcil hayvanlarda herhangi bir bulguya rastlanılmayan COVID19’un mağdurları can dostlarımız ve onların insanları…

“EVLATLARIM OLMADAN ASLA!”

Yurt dışında yaşayan ve bu süreçte Türkiye’ye dönmek isteyen vatandaşlar dönemiyor… Sebebi ise ülkeye gelmeli için can dostlarını terk etmek zorunda olmaları!

“Evlatlarımız olmadan asla” diyerek onları terk etmek istemeyen vatandaşlar yetkililerin seslerini duymalarını istiyor. Hürriyet Gazetesi’ndeki köşe yazısında evlatları ile ülkelerine dönmek isteyenlerin seslerini duyurmaya çalışan Gazeteci Toygun Atilla kişisel Twitter hesabından da paylaştığı videolar ile uygulamanın düzenlenmesinin ne kadar mühim olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Evlatları ile Birlikte Ülkelerine Dönmek İsteyen Vatandaşların Videolarından Bazıları:

 

 

 

 

 

Yorum

Yorum Ekle
  1. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI PİTBULL VE ARJANTİN DOGOLARI SOKUYOR AMA İNSANLARIN EVLATLARINII SOKMUYOR!!!!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Market Önünde Bekleyerek Kendisine Mama Aldıran Akıllı Kediöç

Bir Market Önünde Bekleyerek Kendisine Mama Aldıran Akıllı Kedi

pekin hayvan pazarı 1

Çin’de Vahşi Hayvan Satışı ve Tüketimiyle İlgili Yeni Karar!