in

Evine Giren Hırsızı 50 Kilo Kedi Maması Alma Şartıyla Affetti

Bodrum’da hırsızlık şüphelisi ile şikayetçi kedi maması alınması karşılığında uzlaştı.

Gümüşlük Mahallesi’nde G.N.A’ya ait eve giren C.D, evdeki eşyaları kullandığı sırada güvenlik güçlerince yakalandı.

Ev sahibinin şikayeti üzerine şüpheli C.D. hakkında “konut dokunulmazlığının ihlali” ve “mala zarar vermek”ten dava açıldı. Mahkemeye sevk edilen C.D. ile ev sahibi G.N.A’nın uzlaşması için Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu, taraflara davette bulundu.

Uzlaştırma Bürosu tarafından görevlendirilen Mehmet Ali Tosun, mağdur ev sahibiyle görüşerek C.D. ile uzlaşmayı isteyip istemediğini sordu. G.N.A’nın, evine giren C.D. ile sitedeki kedilere verilmek üzere 50 kilogram mama alması koşuluyla uzlaşacağını söylemesi üzerine çalışma başlatıldı.

evine-giren-hirsizi-50-kilo-kedi-mamasi-alma-sartiyla-affetti

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Uzlaştırmacı Tosun, başka bir suçtan cezaevinde bulunan şüpheliyle bağlantı kurarak konuyu aktardı. Şüphelinin de uzlaşmayı kabul etmesi üzerine C.D’nin ailesiyle irtibata geçildi. Bahse konu kişinin ailesi tarafından alınan 50 kilogramlık kedi maması, uzlaştırmacı tarafından olayın yaşandığı siteye getirildi.

Mamanın bir kısmı sitedeki kedilere verildi, kalanı da site yöneticilerine teslim edildi. Tarafların uzlaşmasının ardından dosya kapatıldı.

Mamaların siteye bırakıldığını gören işletmeci Kıyasettin Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu tür uygulamaların pişman olmuş suçluların topluma kazandırılması açısından çok önemli olduğunu söyledi.

Yetkililere teşekkür eden Demir, “Cezaevinde yatmaktansa cezalarını bu şekilde çekmeleri daha mantıklı. Bu kişi pişman olmuş. Bu tür insanları topluma yeniden kazandırmak gerekiyor.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Barınağın En Yaşlısı Olduğu için Kimsenin İstemediği Kediciğin Sahiplenme Hikayesi

Barınağın En Yaşlısı Olduğu için Kimsenin İstemediği Kediciğin Sahiplenme Hikayesi

Evinde 1000 Kediyle Yaşayan Gerçek Bir Kedi Annesiöçç

Evinde 1000 Kediyle Yaşayan Gerçek Bir Kedi Annesi