in

Evinde Bir Anne Maymun ve Yavrusu Bulunan Adama Ceza

Muğla’nın Ortaca ilçesinde, evinde ana vatanı Güney Afrika olan Vervet cinsi maymun ve yavrusunu besleyen kişiye, Muğla DKMP Şube Müdürlüğü tarafından 3 bin 500 TL idari para cezası kesildi.

Edinilen bilgiye göre, Ortaca ilçesinde bir vatandaşın evinde ana vatanı Güney Afrika olan, alım ve satımı ile yurt dışına çıkarılması yasak olan Vervet cinsi maymun beslediği ihbarı sonrası belirlenen adreste arama yapıldı. Köyceğiz Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği ekipleri belirlenen adreste yapılan aramada yasal izinleri bulunmayan bir adet Vervet maymunu (Chlorocebus Pytgerythrus) ve yavrusu ele geçirdi.

Evinde Bir Anne Maymun ve Yavrusu Bulunan Adama Ceza3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.


DKMP veteriner hekimlerince kontrol edilerek teslim alınan maymun ve yavrusu, DKMP Muğla Şube Müdürlüğü ekiplerince Bakanlığa bağlı, Bursa Celal Acar Yaban Hayvanları Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine gönderildi.
Evinde yasal izin almada maymun besleyen vatandaşa Doğa Koruma ve Milli Parklar Muğla Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 3 bin 500 TL idari para cezası uygulandı.

Maymunların yeri ne bizlerin evi ne de hayvanat bahçeleridir. Maymunlar doğalarında özgürce yaşamalıdır. Lütfen yaban hayvanı satın alarak kirli hayvan ticaretine ortak olmayın.

Yorum

Yorum Ekle
  1. işte bitmez bu vijdansızlar bitmes allahın cezaları .evde maymun beslemek nedir yaa allah aşkına ,hayvanları tıkmış küçücük kafes içine kısacık bağlı iple .bu ne bencillik bune vijdansızlık ..sizin gibiler yeminle ruh hastası .toplum içinde yaşamanız yasaklanmalı ..bırakın şu doğada yaşayan hayvanları alıp bir yere tıkıp hapis etmeyi ..ah bir empati yapmayı öğrenseniz o canın yerine kendinizi bir koyabilseniz iş çözülecek zaten …bu kafeslerde bakılan muhabbet kuşlarının zulümüde aynı ,sırf bencil insanoğlunun o canın iki şakıyacak konuşacak diye minnacık kafes içinde ömrünü geçirmesi nekadar acı allah kanat vermiş uçsun diye kafeste hapis olsun diye değil ..nedir şu zavallı canların insanlardan çektiği.niçin kimse başka canların yaşam haklarına saygı göstermez ,yardımcı olmaz bu canlara .bu dünya hepimize yeter üstelik bize faydaları var diye allah yaratmış sen kimsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlık bakanlığı covid 19 evil hayvan bakımı

Sağlık Bakanlığı Bilgileri Güncelledi: COVID-19 Sürecinde Evcil Hayvan Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli?

İztuzu Plajı İlk Yumartalara Kavuştu öç

İztuzu Plajı İlk Yumartalara Kavuştu