in

Evinde 20 Kedi Besleyen Ülker Öğretmen, Mardin’in Sokak Hayvanlarına da Sahip Çıktı

MARDİN’de, Derik İlçe Halk Eğitim Merkezi’nde Giyim Üretim Teknolojisi öğretmeni olarak görev yapan Ülker Korkmaz (33), ilçedeki sokak hayvanlarına sahip çıktı. Sokaktaki hayvanları besleyen ve bakımlarını yapan Korkmaz, evinde de 20 tane kedi beslediğini söyledi.

Mardin’de Derik Belediyesi Kadın Geliştirme ve Dayanışma Merkezi Müdürü olan ve aynı zamanda Halk Eğitim Merkezi’nde öğretmenlik yapan Ülker Korkmaz, ilçedeki sokak hayvanlarına sahip çıktı. Mesai saatlerinin dışındaki zamanlarını sokak hayvanlarına ayıran Korkmaz, ilçede gördüğü tüm sokak hayvanlarını besleyerek, bakımlarını yapıyor.

ulker ogretmen sokak hayvanlarina sahip cikti 2030 dhaphoto1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yoğun bir iş hayatına rağmen mesaisinden arta kalan zamanını sokak hayvanlarına ayıran Korkmaz, tüm vatandaşların da takdirini topladı. Evinde 20 kedi besleyen Korkmaz, mesai aralarında önce evine uğrayıp, kedilerinin mamasını veriyor. Daha sonra ilçe merkezinden 3 kilometre uzaklıkta bulunan bir köprünün altına giden Korkmaz, burayı kendilerine barınak yapan 11 köpek yavurusunu besliyor.

ulker ogretmen sokak hayvanlarina sahip cikti 2030 dhaphoto11
“Evimde kedi beslediğim için bazı ev sahiplerinden tepki gördüm”

Çocukluğundan beri hayvanları sevdiğini belirten Giresunlu Ülker Korkmaz, “Evimde 20 kedi besliyorum. Burada kirada oturuyorum. Bazı ev sahiplerinin tepkilerine de maruz kaldım. Buna rağmen hayvanlardan vazgeçmedim. Köprü altında 11 yavru köpek bulunuyor ve bunların anneleri yok. Köpekleri birileri buraya getirmiş. Hasta olan birini tedavi için Mardin Rehabilitasyon Merkezi’ne gönderdim. Öğlen arası gelip, köpeklerin bakımını yapıyorum ve mamalarını veriyorum. Bu hayvanların ölmesini istemiyoruz. Küçüklüğümden beri hayvan besliyorum. Şu anda sokak hayvanlarına yardımcı oluyorum. Devletten mama konusunda destek ve yardım bekliyoruz. Köpeklerin barınağa götürülmesini istemiyoruz. Çünkü orada tutsak kalıyorlar. Vatandaşlarımız köpekleri sahiplenirse çok daha iyi olur” dedi.

ulker ogretmen sokak hayvanlarina sahip cikti 2030 dhaphoto12

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

adana sukanalındaatarabası

Adana’da Tepki Çeken Görüntüler: At Arabasını 2 Metrelik Su Kanalında Sürdüler

rusya ingilterearasindakedikrizi

Rusya ve İngiltere Arasında Kedi Krizi!