in ,

Evin Yakışıklı Oğlu Horoz Yakup

Evde kedi ,köpek ve küçük kuş türleriyle yaşamaya alıştık. Peki ya horoz? Gülay ailesinin ilginç ev hayvanı, kümes hayvanı olan bir horoz

Modernleşmenin bedeli ağır oldu, doğamızı kaybettik. Öyle olunca da doğanın bir parçası olan insan, gideceği bir doğa bulamayınca doğayı evin içine almaya başladı. İnsanların evde beslemesi ilk başlarda yadırgansa da, doğaya duyulan özlem öyle bir noktaya vardı ki evinde bir hayvan olmayan insan sayısı çok az. Evde kedi ,köpek ve küçük kuş türleriyle yaşamaya alıştık. Peki ya horoz?  Gülay ailesinin ilginç ev hayvanı, kümes hayvanı olan bir horoz. Horoz’a ev hayvanı olarak pek sık rastlayamasak da Gülay ailesinin hikayesinde de göreceğiniz gibi aslında neredeyse hiçbir hayvanın ev hayvanı olabilmesine bir engel yok. Paylaştığınız sevgiyle doğru orantılı olarak tüm hayvanlar sizinle yaşamaya uyum gösterir ve ailenizin bir parçası olurlar. Tabi her ne kadar tüm hayvanlar evcilleştirilebilse de biz insanların yaban hayvanlarını evcilleştirmeye hakkımızın olmadığını da unutmayalım.

Evin Yakisikli Oglu Horoz Yakup

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Minik Civcivin Horoz Olduğunu Sonradan Öğrendiler

Gülay ailesinin ilginç sahiplenme hikayesi İzmir’de 20 Eylül 2016 tarihinde başlıyor. 20 Eylül günü Reyyan Gülay Hanım’ın ailesinin gezmek için gittikleri bir köyde Reyyan Hanım’ın 9 yaşındaki yeğeni Şevval’in ağlayarak bir evin bahçesinde gördüğü bir civcivi sahiplenmek istediğini söylemesi üzerine gezdikleri köyde yaşayan ev sahibi küçük civcive çok iyi bakacağına söz vermesinin ardından Şevval’e verdi. Şevval neşeli bir şekilde civcivle beraber eve döndü. Reyyan Hanım civcivle ilk kez akşam işten döndüğünde yeğeni Şevval’in ayakkabı kutusunu “Bak içinde ne var?” diyerek teyzesine uzatmasıyla tanıştı. Kutunun içindeki minik civcivi görünce oldukça şaşıran Reyyan Hanım, civcivin halsiz görüntüsünden dolayı çok fazla yaşayamayacağını düşündü. Neyse ki minik civciv hayata sımsıkı tutunmayı seçti. Giderek büyüyüp güzelleşen civcivin horoz olduğu sonradan ortaya çıktı.

Evin Yakisikli Oglu Horoz Yakup

Horoz Yakup’un Yerli Irkımızdan İspenç Türü Olduğu Ortaya Çıktı

Horozun türünün İspenç olduğunu ise sonradan öğrendiler. Yerli ırkımızdan olan İspenç horozu küçük ve minyatür bir fiziğe sahip olmalarıyla ünlüler. Ailenin şansına İspenç Horozu fazla büyümediği için de evde bakabilmek oldukça kolaylaştı. Reyyan Hanım’ın ablasının izlediği bir televizyon programındaki Yakupcan adlı bir karakterden ismini alan İspenç Horozunun ismi o günden sonra Yakup oldu. 2 senede resmen ailenin bir üyesi haline gelen Yakup, 2 yaşına geldiğinde bir hastalığa yakalandı. Gözünde bir şişliğin hızla büyümesiyle kendini belli eden hastalığın ne olduğunu bulabilmek ve Yakup’u iyileştirebilmek için Gülay ailesi Yakup’u birbirinden farklı birçok veteriner kliniğine götürdü. Veteriner hekimlerin verdikleri ,önerdikleri tüm damlalar ve ilaçları kullanmalarına rağmen ne yazık ki Yakup’ta bir iyileşme belirtisi görülmedi. Reyyan Hanım’ın Yakup’u en son götürdüğü veteriner hekim onu kanatlı hayvanlar hakkında uzmanların olduğu Adnan Menderes Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ne yönlendirdi. Reyyan Hanım hiç vakit kaybetmeden Yakup’u Aydın’a götürdü.

Evin Yakisikli Oglu Horoz Yakup 3

‘Yakup’ Klepsiella Virüsünü Yendi

Mikrobiyoloji laboratuvarında yapılan inceleme sonucunda Yakup’ta Klepsiella virüsü teşhis edildi. 10 gün boyunca düzenli olarak antibiyotik tedavisi gördükten sonra Yakup’ta yavaş yavaş iyileşme görülmeye başladı ve sonunda sağlığına kavuştu. Şimdilerde Yakup ve Gülay ailesi hayatlarına kaldıkları yerden mutlu bir şekilde devam ediyorlar. Reyyan Hanım, Yakup’la olan mutlu birlikteliklerini şu sözlerle anlatıyor: “ Yakup benim evladım gibi oldu. Annemin ise torunu. Üşüdüğünde battaniyeye sarıp ısıtıyoruz onu mesela ya da ben uyurken onu da yanıma alıyorum beraber saatlerce uyuyabiliyoruz. Evde beni takip ediyor, ben nereye gidersem gideyim pesimden geliyor. Kapım kapalıysa ben açana kadar kapıda beni bekliyor. Ben seslendiğim zaman adını da biliyor ve yanıma geliyor. Yakup 4 yaşını geçti ve şu an sadece 750 gram bir çocuk.”

Yakışıklı Horoz Yakup’un birbirinden farklı hallerini görmek için Instagram sayfasını ziyaret edebilirsiniz : https://instagram.com/horozlarinefendisiyakup?igshid=1io8m2cablcnj

Yakup’un ev hallerini merak ediyorsaız. İşte size Yakup’un özel hayatı:)

1# İyi bıklar

Evin Yakisikli Oglu Horoz Yakup iyi biklar

2# Canım Yakup

Evin Yakisikli Oglu Horoz Yakup canim yakup

3# Kucakta uyuyan bir Yakup

Evin Yakisikli Oglu Horoz Yakup kucakta uyuyan bik yakup

4# İbiğini yediğim Yakup

Evin Yakisikli Oglu Horoz Yakup ibigini yedigim

5# Pardon bağa mı dediniz?

Evin Yakisikli Oglu Horoz Yakup Pardon baga Mi Dedinz

6# Evin yakışıklı oğlu Yakup ve Davuk

Evin Yakisikli Oglu Horoz Yakup bik bik yakup ve Davuk

7# Olağanüstü durum toplantısı Yakup ile Davuk

Evin Yakisikli Oglu Horoz Yakup Olaganustu durum toplantisi Yakup ve Davuk

8# Yatışım şekil önümden çekil

Evin Yakisikli Oglu Horoz Yakup yatisim sekil onumden cekil

9# Bana bak yeğeennn

Evin Yakisikli Oglu Horoz Yakup bana bak yegeeennn yakup Dayi

10# Before – after

Evin Yakisikli Oglu Horoz Yakup Dikkaaattttt Bu bir before after postudur Hem De en Yakuplusundan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kopuk Isimli Kopegin Akil Almaz Hareketiyle Karga Kurtuldu

Köpük İsimli Köpeğin Akıl Almaz Hareketiyle Karga Kurtuldu

Dogum Yapan Anne Kediyi Kovup Bebeklerinden Ayirdilar

Sultangazi’de Bir Gelinlikçinin Kovduğu Lohusa Kediye ve Yavrularına Terzi Sahip Çıktı