in

Evde Yaşayan Kedilerin Kurtarıcısı Kedi Çimi

Kedi çimi evden çıkamayan kediler için birçok fayda sağlar, dolayısıyla eğer kedi dostunuz evden çıkmıyorsa onun mutlu ve sağlıklı olmasına kedi çimi ile katkı sağlayabilirsiniz.

Kediler evcil hayvanlar ve bu nedenle yaşam alanları bizlerin yani insanların olduğu her yer. Günümüzde bizler yoğun olarak şehirlerde ve apartman dairelerinde yaşıyoruz tabi ki kedi dostlarımız da bizlerle birlikte apartmanlarda yaşıyorlar. Kediler ev yaşantısına mükemmel biçimde uyum sağlasalar da bu evlerimizi onlar için konforlu ve keyifli hale getirmememiz gerektiği anlamına gelmiyor. Bir evi bir kedi için keyifli ve konforlu hale getirmenin yollarından biri de kedi çimi. Kedilerin hem keyif almasını hem de daha sağlıklı ve mutlu olmasını sağlayan kedi çimi tüm bu açılardan bakılınca gerçekten de evde yaşayan kedilerin kurtarıcısı tanımını hem de fazlasıyla hak ediyor.

İşte kedi çimi nedir sorusunun yanıtı ve kedi çiminin kedilere faydaları.

Kedi çimi kediler için faydalı bitkilerin tohumlarından üretiliyor

Öncelikle şunu söylememizde fayda var, kedi çimi herhangi bir çim değil ve kedi dostlarımız için faydalı bitkilerin tohumları kullanılarak üretiliyor. Kedi çimi yapımında aminoasit ve mineral bakımından zengin arpa, kedilerin bayıldığı hafifçe tatlı lezzeti ile yulaf ve çavdar kullanılıyor. Buğday da kullanılabilse de bazı kediler buğday çiminin tadını sevmeyebiliyor.

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kedi çimi kedilerin yuttukları tüyleri kusarak çıkartmalarına yardım ediyor

Kedi çiminin öncelikli işlevi kedi dostlarımızın kendilerini temizlemek için yalanırken yuttukları tüyleri kusarak çıkartmalarına yardımcı olmak. Kediler midelerinde biriken tüy topaklarını kedi çimi yiyerek kusup çıkartıyorlar.

doughie chewing on cat grass by brighteyesgal d5oc1h2

Kedi çimi kedilerin sağlıklarını destekliyor

Kedi çiminin kediler için faydalı tohumlardan üretildiğini belirtmiştik, işte bu sayede kedi çimi kedi dostlarımızın sağlıklı olmak için gereksinim duydukları bazı vitamin, mineral ve aminoasitleri almalarını sağlayarak daha sağlıklı olmalarını sağlıyor.

kittys garden organic cat grass kit

Kedi çimi kedi dostlarımız için keyifli bir atıştırmalık

Kim demiş kediler de bir şeyler atıştırmak istemez diye? Tabi ki kedi dostlarımız da arada sırada mama dışında bir şeyler atıştırmak isterler ve kedi çimi kediler için kesinlikle en sağlıklı atıştırmalıktır. Kedinizin kedi çimini kıtır kıtır kemirirken ne kadar keyif aldığını kolayca fark edebilirsiniz.

ed eating cat grass

Kedi çimi kedilerin doğaya özlemini gidermelerini sağlar

Kediler evcil hayvanlar olsalar da doğa ile haşır neşir olmaya ihtiyaçları vardır ve kedi çimi evden çıkma şansı yakalayamayan kedilerin doğa özlemini gidermelerine de yardımcı olur. Kedinize yemesinin dışında içinde yatıp yuvarlanabileceği geniş kedi çimi yatağı yapmak için çavdar tohumlarından faydalanabilirsiniz, çavdar daha kısa boylu bir çim olduğu için geniş ve kedinin içinde yatıp zaman geçirebileceği kedi çimi yapmak için idealdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fazıl Saydan Kedisi Carlosa Özel Dinletiöç

Fazıl Say’dan Kedisi Carlos’a Özel Dinleti

file 36 what are signs of separation anxiety in dogs 758x426

Köpeğiniz Ayrılık Endişesi Yaşıyor Olabilir