in

Evcil Hayvanlarla Yolculukta Hayat Kurtarıcı Tavsiyeler

Evcil hayvanınızla tatile çıkarken nelere dikkat etmelisiniz? Hangi hazırlıkları yapmalısınız? Tüylü dostlarını geride bırakmak istemeyenlere evcil hayvanlarla seyahatin püf noktalarını içeren seyahat rehberi…

Tatile giderken evcil hayvanınızı evde bırakmak istemiyorsanız, yola çıkmadan önce biraz hazırlık yapmanızda fayda var. Peki, hangi adımları atmalı, en çok nelere dikkat etmelisiniz? Seyahat sitesi Momondo’nun hazırladığı tavsiye listesi ile artık evcil hayvanlarınızla daha rahat seyahat edebileceksiniz…

Kimlik Kontrolü Yapın        

Yabancı bir ülkeye seyahat ediyorsanız, sizin olduğu gibi evcil hayvanınızın da bir kimliğinin olması gerekiyor. Pet Travel Scheme (PETS) sistemini uygulayan ülkelere seyahat etmek için evcil hayvanınızın aşıları, kimliği ve mikroçip numarası ve veterinerin onay imzasının yer aldığı pasaportunu ayarlamanız gerekiyor. Eğer evcil hayvanınız dolaşmayı çok seviyorsa, pasaportta yer alan bu bilgileri konaklama yapılacak otel rezervasyon detayları ve evcil hayvanınızın tasmasına yazmak, herhangi bir kaybolma durumu için size yardımcı olacaktır.

pets-travel-scheme

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Veteriner Kontrolünü Unutmayın

Seyahate çıkmadan önce veterinere uğrayarak, evcil hayvanınızın sağlık durumunun iyi olduğundan ve aşılarının tam olduğundan emin olursanız tatilinizi rahatça yapabilirsiniz. Bazı aşıların etkili olması için seyahatten üç hafta önce yapılması gerektiğinden, seyahat günü gelmeden veteriner kontrolünü gerçekleştirmek gerekebilir.

evcil-hayvan-veteriner

Yolculuk Öncesi İlaç Vermeyin

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), uçuş sırasında nefes ve denge komplikasyonları yaşamamaları için evcil hayvanların ilaç almamış olmasını öneriyor. İlaç kullanımına alternatif olarak yolculuktan önce evcil hayvanınızın biraz yorulmasını sağlayarak yolculuk boyunca uyumasını sağlamak da iyi bir fikir olacaktır.

evcil-hayvan-yolculuk

Chech-in Öncesi Kuralları Kontrol Edin

Evcil hayvanlarla gerçekleştirilecek olan uçak seyahatlerinde, hayvanlara da ayrı uçak bileti alınması gerekiyor. Ancak eğer evcil hayvanınızın yanınızda seyahat etmesini istiyorsanız, biletini almadan önce her havayolu şirketine göre değişen politikalara bir bakmak faydalı olabilir. Örneğin birçok havayolu, kabinde seyahat edecek hayvanlara 8 kilo sınırı koyuyor. Son olarak, kabinde seyahat edecek evcil hayvanınız için IATA tarafından onaylı taşıma çantası edinmeniz gerekiyor.

köpek-seyahat

Arabayla Seyahat Edecekseniz

Arabaların içinde serbestçe dolaşabilen hayvanlar, dikkat dağıtabilir. Evcil hayvanınızı ön koltuktan uzak tutacak bariyerlere sahip hamaklı koltuk koruyucular yolculuk boyunca herkesin güvende olmasını sağlayacaktır. Aracınıza uygun bir çözüm bulmak için yakınındaki evcil hayvan eşyası satan dükkanlardan birinden bu eşyaları temin edebilirsiniz.

araba-köpek-seyahat

Evcil Hayvan Dostu Oteller

Otel tercihini yaparken hayvan kabul eden veya hayvan dostu olan oteller arasından tercih yapmalısınız. Bazı oteller evcil hayvan dostu hizmetlerinde özel hayvan yatakları ve ikramlarından, birçok aktiviteye ve özel menülere kadar geniş bir hizmet sunabiliyor.

köpek-yolculuk

Su, Oyuncak ve Yedek Mama

Nasıl biz yanımızda sevdiğimiz eşyaları bulundurmaktan mutluluk duyuyorsak, evcil hayvanlar da yanlarında tanıdık bir şeyler gördüklerinde daha rahat olurlar. Bir battaniye veya en sevdikleri peluş oyuncak, yolculuk boyunca onların hem daha rahat olmalarını hem de oyalanmalarını sağlar. Bu sayede siz de rahat bir yolculuk geçirirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one cıkan sanslı

Tatil için Bodrum’a Gelen Hollandalı Turist Daisy’i Sahiplendi

kertenkele 1

Kömür ve Tebeşirle Renklenen Michigan Sokakları