in

Evcil Hayvanla Birlikte Uyku Daha Kaliteli

ABD’de yapılan araştırmada günde 7 saatten az uyumanın obezite riskini artırdığı belirlendi. Buna göre az uyku, insanı daha çok yemeye yöneltiyor. Evcil hayvanlarıyla birlikte yatanların uykularıysa daha kaliteli…

Alabama eyaletinde 28 bin kişi üzerinde yapılan araştırmada, günde 7 saatten az uyuyan kişilerin, normale göre daha çok yemek yedikleri belirlendi. Evcil hayvanlarıyla birlikte yatanların uykularıysa daha kaliteli olduğu yapılan araştırmalarda ortaya çıktı…

Az uyku uyuyan kişilerin daha düzensiz beslendikleri ve aldıkları kalori miktarının arttığı belirtiliyor. Bu yüzden uzmanlar gün içinde en az 7 saattin uykuya ayrılması tavsiyesinde bulunuyor.

Evcil Hayvanla Birlikte Uyku Daha Kaliteli

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Evcil hayvanla uyumak daha dinlendirici

İyi bir uykunun sırrıysa evcil hayvanlarda yatıyor. Amerika’nın Arizona eyaletinde yapılan bir araştırmada kedi ve köpekleriyle birlikte uyuyanların daha iyi dinlendikleri tespit edildi.

Çalışma bir uyku kliniğinde 150 kişi üzerinde yapıldı. Evcil hayvanlarıyla birlikte uyuyanların kendini daha rahat hissettikleri ve bu nedenle daha kaliteli bir uyku uyudukları belirlendi.

Yorum

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

23 great gift ideas for cat lovers 3 605

Kediseverler İçin 22 Hediye Önerisi

paw pads e1450473390244

Köpeklerde Pati Yaralanması