in ,

Evcil Hayvan Sigortası Nedir?

Evcil hayvan sigortası belki de çoğu kişinin ilk kez duyduğu bir kavram olabilir ama evcil hayvanı olan kişilerin dikkatle takip etmesi gereken bir konu. Evcil hayvan sigortası ile can dostunuzun başına gelebilecek sağlık problemleri karşısında onu korumanız mümkün kılınır. Peki evcil hayvan sigortası nedir? Sigorta Kapsamında Neler Vardır? Neden Yaptırılmalı? Evcil hayvan sigortası nerede ve nasıl yaptırılır? Hangi Sigorta Şirketleri Yapmakta?

Sigorta, belli ödemeler karşılığında gelecekte meydana gelebilecek zararları gidermek için kişiler tarafından yaptırılır. Sağlık sigortası, araba, ev ve değer verilen eşyalara yapılan sigortalama günümüzde en yaygın olanlarıdır. İnsanlar kendilerine sağlık sigortası yaptırırken, neden evcil hayvanlarına da yaptırmasın diye düşünebilirsiniz. İşte tam da bu noktada, bazı sigorta şirketlerinin evcil hayvanları da sigorta kapsamına aldıklarını söyleyelim.

Evcil Hayvan Sigortasi Nedir Sigorta Kapsaminda Neler Vardir Neden Yaptirilmali Hangi Sigorta Sirketleri Yapmakta 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Evcil Hayvan Sigortası Nedir?

Evcil hayvan sigortası, aynı insanlarda olduğu gibi, can dostlarımızın herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşma ihtimalleri karşısında doğabilecek tedavi masraflarının karşılanmasıdır. Evcil hayvan sigortası, aniden ortaya çıkabilecek yaralanma veya hastalık gibi durumlarda patili dostumuzun en iyi ve en kapsamlı şekilde tedavi edilmesini kapsamaktadır. Yurtdışında oldukça popüler olan bu sigorta çeşidi ile artık evcil hayvanlarımızı korumak daha da kolay hale geliyor.

Evcil Hayvan Sigortasi Nedir Sigorta Kapsaminda Neler Vardir Neden Yaptirilmali Hangi Sigorta Sirketleri Yapmakta 3

Evcil Hayvan Sigortası Ne Zaman Yaptırılır?

Evcil hayvan sigortası yaptırılmak istenen kedi ve köpeğin 6 aydan büyük ve 10 yaştan küçük olması genellikle sigorta şirketleri tarafından bir kriter olarak belirlenir. Ayrıca yine sigorta yaptırılacak evcil hayvanın aşılarının tam ve herhangi bir sağlık sorununun olmaması sigorta şirketleri tarafından tercih edilmektedir.

Evcil Hayvan Sigortasi Nedir Sigorta Kapsaminda Neler Vardir Neden Yaptirilmali Hangi Sigorta Sirketleri Yapmakta

Evcil Hayvan Sigortası Yaptırılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evcil hayvan sigortası yaptırılırken, gönderilen poliçe ile birlikte bir mikroçip gelir. Bu mikroçipin, sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu veteriner hekimler tarafından kedi veya köpeğin deri altına yerleştirilmesi gerekmektedir. Ayrıca her sigorta şirketinin farklı kriterleri olmakla birlikte, poliçe çok iyi incelenmeli ve şartlar iyice araştırılmalıdır. Farklı sigorta şirketlerinin poliçelerini inceleyerek kendinize ve patili dostunuza uygun bir evcil hayvan sigortası bulmanız mümkün olacaktır.

Evcil Hayvan Sigortasi Nedir Sigorta Kapsaminda Neler Vardir Neden Yaptirilmali Hangi Sigorta Sirketleri Yapmakta 4

Evcil Hayvan Sigortasını Nereden Yaptırabilirim?

Türkiye’de günden güne daha da bilinen bir konu haline gelen evcil hayvan sigortasını artık pek çok sigorta şirketi yapmaktadır. Bunlardan en bilinenleri ise; Zurich Sigorta, Ak Sigorta, Ata Sigorta, Sigorta Cini, Mini Sigorta ve Tekbaş Sigorta şirketleridir.

Sizlerde, yukarıda saydığımız sigorta şirketlerinin poliçelerini ve kriterlerini iyice inceleyerek patili dostunuzu daha iyi koruma imkanına sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Catida Mahsur Kalan Hamile Kedi Vatandaslarin Ihbari ile Kurtarildi

Çatıda Mahsur Kalan Hamile Kedi Vatandaşların İhbarı ile Kurtarıldı

Dogadan Koparilan Sahine Ozel Bakim

Doğadan Koparılan Şahine Özel Bakım