in

Esnafın Yürüteç Yaptığı Felçli Köpek Boz, Yaşamını Yitirdi

Edirne’de tüfekle vurulması sonucu engelli kalan ve esnafın plastik borulardan yaptığı yürüteçle dolaşmaya başlayan “Boz” yaşamını yitirdi.

Sanayi sitesinde yedek parça dükkanı olan’ın sahiplendiği ve tüfekle vurulması sonrası tekrar yürüyebilmesi için iki kez ameliyat ettirdiği sokak köpeği Boz, geçen hafta plastik borularla yapılan yürüteçle hareket etmeye başlamasıyla gündeme gelmişti.

Esnafın Yürüteç Yaptığı Felçli Köpek Boz Yaşamını Yitirdi 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Borulardan yapılan yürüteç sayesinde hareket eden ve neşeli hareketleriyle sempati toplayan Boz, dün rahatsızlandı. Veterinere götürülen Boz, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

“Bu hepimizi çok üzdü”

Dayanışma Hayvan Hakları Federasyonu Edirne Temsilcisi İbrahim Dönmez, gazetecilere yaptığı açıklamada, felçli sokak köpeği Boz’un yaşaması için yoğun uğraş verdiklerini söyledi.

Dört yıl önce tüfekle vurulması sonrası çok acı çeken Boz’un acılarını dindirmek amacıyla sahibi İlkkan Demirhan’ın çok çaba sarf ettiğini anlatan Dönmez, “Hayvanseverler Boz’un tedavisi için çok uğraştı, birçok yöntem denendi hareket edebilmesi için, en son su borusundan yürüteç yapılmıştı. Boz da çok mutluydu, ancak daha fazla dayanamadı. Boz’un öldüğü haberini aldık. Bu hepimizi çok üzdü.” dedi.

Esnafın Yürüteç Yaptığı Felçli Köpek Boz Yaşamını Yitirdi 1

Federasyonun sokak hayvanları sorumlusu Yağmur Islattı da Boz’un ölüm haberinin tüm hayvanseverleri üzdüğünü belirterek, “Edirne’deki esnaf ona sahip çıkmıştı. Engelli olmasına rağmen onunla çok ilgilendi tedavilerini yaptırdı örnek bir davranış sergiledi.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kedilerin İnsanlardan Fazla Olduğu Adada Kedi Sayısı Aniden Düştüöç

Kedilerin İnsanlardan Fazla Olduğu Adada, Kedi Sayısı Aniden Düştü!

Yeni Zelanda’da 19 Milyon Yıl Önce Yaşayan Bir Metrelik Papağan Fosili Bulunduöç

Yeni Zelanda’da 19 Milyon Yıl Önce Yaşayan Bir Metrelik Papağan Fosili Bulundu