in

Eskişehir’in Ünlü ‘Cafe De Kedi’si Kapanmanın Eşiğinde

2012’de Eskişehir’deki hayvansever girişimcilerin kurduğu ‘Cafe de Kedi’ kapanmanın eşiğine geldi. Onlarca kediye ev sahipliği yapan kafe maddi zorunluluklardan dolayı zor günler geçiriyor.

cafe-de-kedi-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Büyük umutlar ve çokça sevgiyle kedi dostlarına ve insanlara kucak açan Cafe de Kedi, kafeye gerekli rağbet gösterilmediği için kapanma endişesi yaşıyor.

İnsanların kafe ortamında oturup, çaylarını yudumlarken aynı zamanda hayvanları tanımaları, onlarla iletişim kurmaları için bir fırsat sunuldu. Hem çocuklar, hem de büyükler için bir fırsattı bu… Dünyayı paylaştığımız, dünyada birlikte yaşadığımız hayvanları tanımak, onları anlamak için bir fırsat…

cafe-de-kedi-3

Kafe sahipleri onlarca kedi için belediyelerden ve çeşitli kuruluşlardan zaman zaman mama aldıklarını belirtiyorlar ama kediseverler kafeye gerekli ilgiyi göstermedikleri için kendi kredilerini ödeyebilecek, yeni yemekler, taze çaylar alabilecek parayı kazanamıyorlar.

Sosyal medya hesaplarından ikinci bir açıklama yapan “Cafe de Kedi” sokak kedilerine yuva olan bu cafe için tüm hayvanseverlerin yardımlarını bekliyor.

cafe-de-kedi-4

Daha fazla bilgi almak ve destek olmak için kafenin sosyal medya hesabını ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tırtılrobot1

Işık ile Hareket Eden ‘Tırtıl Robot’ Ürettiler

köpeksergi1

İngiliz Sanatçıdan Köpekler için Özel Sergi