in

Eskişehir’de Kan Donduran Cinayet: Yavru Köpeği İşkence Yaparak Öldürdü

Eskişehir’in Mihalıççık ilçesine bağlı Sazak köyünde Süleyman Ç., komşusunun ‘Pasha’ ismini verdiği 50 günlük akbaş cinsi köpeği işkence yaparak öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alındı.

Mihalıççık ilçesine bağlı Sazak köyünde oturan Süleyman Ç., önceki gece iddiaya göre, alkol aldıktan sonra yan komşusunun ‘Pasha’ ismini verdiği 50 günlük akbaş cinsi köpeği dövmeye başladı. Süleyman Ç., işkence yaptığı köpeğin boğazını da bıçakla kesti. Köpeği bir tarlada bulanlar Hayvanları Koruma, Yaşam Haklarını Savunma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Nesrin Çiçek ve köpeğin sahiplerine haber verdi. Köpeğin öldüğü belirlendi. Köylüler, Süleyman Ç.’nin yaşadığı eve gidip tepki gösterdi. Köylülerin cep telefonuyla çektiği görüntülerde alkollü olduğu görülen Süleyman Ç., köpeği öldürdüğünü itiraf ederek, pişman olduğunu söyledi. Sosyal medyada paylaşılan video görüntülerinde köylüler, ‘Yaptığında şu kadar bir şey var mı? Sana sadece o kadar soruyorum, pişmanlık var mı? O köpeğe nasıl kıydın? Ayıp değil mi ya?’ diye sorarken, Süleyman Ç. ise sadece ‘var’ demekle yetiniyor.

eskisehir kopege iskence

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Süleyman Ç.

Köpeğin sahibi Yasin Doğdu yaşanan vahşeti Ajanimo.com‘a anlattı:

“Eskişehir’in Mihalıççık Sazak köyünde babam emekli olduktan sonra vakit geçirmek amaçlı küçük baş hayvancılığa başladık. Ve 40 günlük 2 adet Akbaş sahibiyiz. Aslında Eskişehir merkezde ailemle yaşıyorum. Hayvanlarımız olduğu için sık sık köye gidiyoruz. Hayvanlarımız köyün ortak ahılında bulunuyor Köpeğimi katleden Süleyman Ç. isimli caninin de orada hayvanları bulunuyor. Biz köydeki evimizde köpeklerimize bakıyorduk ancak evde tadilat yaptığımız için kendisi geldi “köpekler ahılda dursun. Ahılda benim de Kangal yavruları var beraber dursunlar size de engel olmasın dedi.” Mantıklı geldi ve sık sık yanına gidip geldik. İçimiz tam anlamıyla rahat etmedi. Çünkü hiç yanımızdan ayırmadık. Bir gece babama telefon geldi, “köpeğin hasta oldu, öldü ben de porsuğa attım” dedi Süleyman Ç. Ben inanmadım, direk çobanı aradım ve “Köpeğe ne oldu dedim” bana telefonda “vura vura öldürdü” dedi. Ben direk arabaya atladım ve ahıla gittim. Çobanı tehdit etmiş, konuşmuyor sonra itiraf ettirdim. Vahşi adam yaklaşık 2 metreli sopa ile işkence ederek dövmüş ardından bağırsaklarını çıkarıp can çekişirken kafasını kesmiştir. Video da ise “ben daha önce kendi köpeğimi de kestim” dedi. Ayrıca biz ağıla gelirken “evet kestim sizi de kesmeye geliyorum” dedi Jandarma geldi ifadesi alındı ve serbest bırakıldı. Adaletin yerini bulmasını istiyorum” dedi.

eskisehir oldurulen yavru kopek ve sahibi yasin dogu

İFADESİNDEN SONRA SERBEST BIRAKILDI

İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri gelen şikayetler üzerine Süleyman Ç.’yi gözaltına aldı. Karakolda ifade veren Süleyman Ç. alkollü ve canının sıkkın olduğunu söyleyerek, köpeği öldürdüğünü itiraf etti. İfadesinin ardından serbest bırakılan Süleyman Ç. hakkında, sahipli köpeği öldürdüğü için ‘mala zarar verme’ suçundan soruşturma başlatıldı.

eskisehir yavru kopege iskence 1

Hayvanları Koruma, Yaşam Haklarını Savunma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Nesrin Çiçek, şüphelinin köpeği öldürmesine rağmen ‘mala zarar verme’ suçundan hakkında soruşturma başlatıldığını ifade ederek, “Köylüler bize köpeğin öldürüldüğü ihbarında bulundu. Sahiplerine ve jandarma ekiplerine bildirerek şikayette bulunduk. Şüpheli ifadesinde köpeği öldürdüğünü de itiraf etti ancak tuhaf olan, köpeği öldürmesine rağmen ‘mala zarar verme’ suçundan soruşturma başlatıldı. Yasalarımızın bu anlamda hemen değiştirilmesi gerekiyor. Bana kalırsa bu bir cinayettir. Ramazan Bayramı tatiline denk geldiği için hayvanlarla ilgili resmi kurumlarda bu gibi olaylar için nöbetçi bırakılması gerekiyor” dedi.

Köpeğin öldürülmesi sosyal medyada büyük tepkilere neden olurken, Sazak köyünde oturan Süleyman Ç. hakkında başlatılan soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

Yorum

Yorum Ekle
  1. Yok mu orada bu caniyi hak ettiği şekilde kafasına iki kurşun sıkacak.
    Allah yaşatmasın, sabaha çıkamasın, bu ayaklı tehlikedir, yarın kediyi, öbür gün başka bir köpeği, sonraki gün bir tavşanı işkenceyle öldürecek. Anormal, manyak ve tedavisi imkansızdır bunların. İtlaf etmek lazım.

  2. O köpeğin sahibi ben olsaydım, bu orospu çocuğunun ağzına sıçardım, köpek nasıl dövüşürmüş, nasıl işkence edilip kesip öldürülürmüş gösterirdim, o ellerinde sağlam tek parmak bırakmaz hepsini sopayla kırardım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyada 4 Patisine Protez Takılan Tek Kedi Olan Ryzhiköç

Dünyada 4 Patisine Protez Takılan Tek Kedi Olan ‘Ryzhik’

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesindeki Hayvanlar ile İlgili Soru Önergesi Verildiöç

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesindeki Hayvanlar ile İlgili Soru Önergesi Verildi