in

Eskişehir’de Atık Jiletler Hayvanlara Artık Zarar Vermeyecek

Çöpe giden jiletler insan ellerini ve hayvan ağızlarını kesmesin diye proje başlatıldı. Odunpazarı ilçesinde berberler tarafından kullanılan jiletler artık geri dönüşüme gönderilecek.

eskısehır-jılet-2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Hayvan Hakları Federasyonu ile Berberler ve Kuaförler Meslek Odası yeni bir projeye imza attı. Proje kapsamında berberlerin ve kuaförlerin kullandığı jiletler çöpe atılmayacak ve geri dönüşüme kazandırılacak.

Konu ile ilgili Berberler ve Kuaförler Meslek Odası’nda basın açıklaması yapan kurumlar, projenin amacının çöpe atılan jiletlerin insanların ellerini ve hayvanların ağzının kesilmesini engellemek olduğunu kaydetti. Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürü Burak Özen, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Metin Göksel, Hayvan Hakları Federasyonu Eskişehir Temsilcisi Ayten Tutkun ve Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Fethi Özkara’nın katıldığı basın toplantısında, basın metnini Özkara okudu.

one-cıkan-eskısehır

Proje kapsamında Odunpazarı Belediyesi’nin hazırladığı jilet toplama kutularını dağıtacaklarını belirten Özkara, “Bu kutuların içerisinde meslektaşlarımızın jiletlerini biriktirmeleri, hem insani hem sanatkar anlayışla, geri dönüşüm yaratarak milli servetimize de bir katkı sağlanması, çöpe atılan jiletlerin hayvanların ağızlarını parçalamasını önlemek ve insanların bulaşıcı hastalıklardan korunması projemizin amaçlarındandır” dedi.

eskısehır-jılet-3

Berberleri Gezerek Projeyi Anlattılar

Bu amaçlar doğrultusunda Berberler ve Kuaförler Odası’nın yapmış olduğu etkinliklere yeni projeler eklemenin gururu içerisinde olduklarını kaydeden Özkara, projeye destek veren Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’a teşekkür etti. Özkara, Özen, Göksel ve Tutkun basın toplantısından sonra Eskişehir’de bulunan kuaför ve berberleri gezerek, projeyi anlatı. Odunpazarı Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Halk Maket ile Eskişehir Berberler ve Kuaförler Meslek Odası geçtiğimiz hafta bir sosyal sorumluluk projesine imza atmış, bu proje kapsamında cinsiyet ve yaş farkı gözetmeksizin ihtiyaç sahiplerinin saçları kesilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

domuzkafası4

Irkçı Parlamenterden Müslüman Mültecilere Karşı ‘Tel Örgülere Domuz Kafası Asma’ Önerisi

one cıkan sperm

Hayvan Sperminde “Çip” Devrimiyle Üreme Oranı Artıyor