in

Eskişehir’de 5 Akbaş Canice Vuruldu!

Eskişehir’de dünyaca ün yapmış çoban köpeği ırklarından biri olan Akbaş ırkı 5 köpek kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından vuruldu!

Özellikle koyun, keçi gibi küçükbaş sürülerinin korunmasında önemli rol üstlenen Akbaşların sayısı gün geçtikçe azalıyor. Son olarak Eskişehir’e 34 kilometre uzaklıktaki Çanakkıran Mahallesinde süt keçisi yetiştiriciliği yapan Bircan Tepe’nin 5 Akbaş cinsi köpeği silahla vuruldu. Caniler tarafından vurulan savunmasız hayvanlardan 3 tanesi ölürken, yaralı olarak kurtulanlar ise hayata küsmüş durumda. Olayın ardından korumasız kalan sürüye kurt saldırması sonucunda Bircan Tepe’nin 5 keçisi hayatını kaybetti.

AW128295 04 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

  

“İnsan bile diyemiyorum, vicdansızlıktan başka bir şey değil”

Konuyla ilgili İHA’ya konuşan Bircan Tepe, köpeklerinin ölmesine çok üzüldüğünü söyledi. Akbaş ırkının koyun ve keçi sürüleri için çok değerli olduğunu aktaran Tepe, “Sürüyü koruyan bir köpeğimiz 2 yılda yetişiyor. Nasıl ki şehirlerde polis ve jandarma olmadığında olaylar artıyorsa bu hayvancılıkta da aynı. Köpeklerimiz bizim korunmamızı sağlayan, doğadaki en önemli yoldaşlarımız, arkadaşlarımız. Bu noktada köpeği vuran kişi sadece köpeği vurmuyor.

(ÖZEL) AKBAŞLAR TEHLİKEDE AMERİKA VE AVRUPA'NIN YERE GÖĞE SIĞDIRAMADIĞI AKBAŞLAR VURULARAK ÖLDÜRÜLÜYOR FARKLI CİNSLERLE ÇİFTLEŞTİRİLMESİ SONUCU AKBAŞLARIN GÜN GEÇTİKÇE KENDİNE HAS ÖZELLİKLERİ DE KAYBOLUYOR KÖPEKLERİ SİLAHLA ÖLDÜRÜLDÜKTEN SONRA KEÇİLERİ KURTLARA YEM OLAN BİRCAN TEPE; "İNSAN BİLE DİYEMİYORUM, VİCDANSIZLIKTAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL" TÜRKİYE'NİN ÖNEMLİ AKBAŞ YETİŞTİRİCİLERİNDEN ALTUĞ ULUCAN; "IRKIMIZ GİDEREK ÖZELLİĞİNİ KAYBEDİYOR"

Köpekle birlikte köpeğin koruduğu sürüyü de vuruyor. Herkes kendisine yeterli sayıda köpeğe bakıyor. Köpeksiz kalınca doğada savunmasız kalıyorsunuz. Kendi çevrenizden köpek bulmanız da çok zor çünkü Akbaşlar çok değerli hayvanlar. 2-3 yılda verim almaya başlıyoruz, bunlar milli ırkımız. Tam verim almaya başlayınca böyle bir canilikle karşılaşınca da insan bile diyemiyorum bunlara. O kadar canice bir tutum ki, insanların sizle olan sorunlarını sizden değil de o savunmasız hayvanlardan çıkarması vicdansızlıktan başka bir şey değil” diye konuştu.

 AKBAŞLAR TEHLİKEDE AMERİKA VE AVRUPA'NIN YERE GÖĞE SIĞDIRAMADIĞI AKBAŞLAR VURULARAK ÖLDÜRÜLÜYOR FARKLI CİNSLERLE ÇİFTLEŞTİRİLMESİ SONUCU AKBAŞLARIN GÜN GEÇTİKÇE KENDİNE HAS ÖZELLİKLERİ DE KAYBOLUYOR KÖPEKLERİ SİLAHLA ÖLDÜRÜLDÜKTEN SONRA KEÇİLERİ KURTLARA YEM OLAN BİRCAN TEPE; "İNSAN BİLE DİYEMİYORUM, VİCDANSIZLIKTAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL" TÜRKİYE'NİN ÖNEMLİ AKBAŞ YETİŞTİRİCİLERİNDEN ALTUĞ ULUCAN; "IRKIMIZ GİDEREK ÖZELLİĞİNİ KAYBEDİYOR"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bingoldeki Dag Kecileri Mahkeme Karari ile Kurtarildi

Bingöl’deki Dağ Keçileri Mahkeme Kararı ile Kurtarıldı

Sahin Bir Arazide Yarali Halde Bulundu

Şahin Bir Arazide Yaralı Halde Bulundu