in

Eski Su Boruları Sokaktaki Canlar İçin Besleme Noktası Oldu

Ortaca Belediyesi, hükümetin aldığı önlemlerin yanı sıra kendi aldığı önlemleri de aralıksız olarak uyguluyor ve sokak hayvanları için çalışmalarına devam ediyor. Bu çerçevede belediyenin elinde atıl durumda bulunan eski su borularından besleme noktaları yapıldı.

 

Muğla’da Ortaca Belediyesi; maske dağımı, pazar yerlerinde giriş çıkışların kontrolleri ve vatandaşların ateşinin ölçülmesi, iş yerlerinde denetimlerin yapılması, dışarı çıkamayan vatandaşların temel ihtiyaçlarının giderilmesi, tüm cadde, sokak ve kamu alanlarının dezenfekte çalışmaları sürerken, korona virüs salgını nedeniyle sokak hayvanlarının aç kalmaması için mama ve su takviyesi çalışmaları da aralıksız olarak devam ediyor.

Kovid-19 salgını nedeniyle lokanta, restoran gibi iş yerlerinin kapanması ve vatandaşlarında sokağa çıkmalarının kısıtlanmasının ardından aç kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalan sokak hayvanlarını unutmayan Ortaca Belediyesi “can dostlar” için belediyenin elinde bulunan atıl durumdaki eski su borularından besleme noktaları yaptı.

Eski su borularından park, bahçe ve açık alanlara 40 adet besleme noktaları kuruldu. Besleme noktaları ve sokak hayvanlarının bulunduğu alanlar sokağa çıkma kısıtlamasının bulunduğu hafta sonu kontrol edilerek, mama ve suları takviye edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kırmızı Listede Bulunan Su Samurları Bayburt’ta Görüntülendi

Kırmızı Listede Bulunan Su Samurları Bayburt’ta Görüntülendi

Hayvanlarda Felç ve Tedavisiöç

Hayvanlarda Felç ve Tedavisi