in

Eski Otomobil Lastiklerini Kedi Yuvasına Dönüştürdüler

Talas Belediyesi ve Kayseri Hayvanları Koruma Derneği (KAYHAKDER), hurda otomobil lastiklerinden sokak hayvanlarına yuva yaptı.

Konuyla ilgili olarak kısa bir açıklama yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, hayvanları çok sevdiklerini belirterek “Bizim ‘Merhamet etmeyene merhamet olunmaz’ diye bir düsturumuz var. Burada önemli olan hayvan sevgisidir. Sokak kedilerini barındırmak maksadıyla onlara eski lastiklerden ev yaptık. Talas Belediyesi olarak hayvanları çok seviyoruz. Onların korunması için çalışıyoruz. Kış öncesi onlar için çalışmalara da destek oluyoruz.” dedi.
Başkan Yalçın, yapılan yuvaların ilçenin çeşitli yerlerine yerleştirilerek buradaki sokak hayvanlarının barınması için imkân oluşturulacağını da sözlerine ekledi.

AW155569 01

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.


“BAŞKAN YALÇIN’IN DESTEĞİ HER ZAMAN BİZİMLE”

Sokak hayvanlar için yaptığı çalışmalardan dolayı Başkan Yalçın’a teşekkür eden KAYHAKDER Başkanı Nilgün Uzel de Başkan Yalçın’ın sokak hayvanları için yapılan her çalışmayı desteklediğine vurgu yaparak şunları söyledi: “Özellikle Talas Belediyesi bizler çok büyük destek sağlıyorlar. Bundan dolayı Mustafa Yalçın Bey’e teşekkür ediyorum. Kışın sokak hayvanları barınma konusunda zorluk yaşıyorlar. Biz de kedi evi projesi gerçekleştirdik. Eski lastikleri kullanarak kedi evi yaptık. Bu konuda desteklerini esirgemeyen Başkan Yalçın’a teşekkürlerimi sunuyorum.”
Hayvan dostlarının yanı sıra minik hayvansevelerin de katıldığı programda daha sonra KAYHAKDER Başkanı Nilgün Uzel tarafından sokak hayvanlarının korunmasına yönelik çalışmalara verdiği desteklerden dolayı Başkan Yalçın’a teşekkür plaketi verdi.

AW155569 03

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Bolumu Yikilan Apartmanda Mahsur Kalan Kusunun Kurtulusunu Gozyaslari ile Izledi

Bir Bölümü Yıkılan Apartmanda Mahsur Kalan Kuşunun Kurtuluşunu Gözyaşları ile İzledi

Ayagi ve Govdesi Alciya Alinmis Kedi Ormana Terk Edildi

Ayağı ve Gövdesi Alçıya Alınmış Kedi Ormana Terk Edildi