in

Eski Eşinin ‘Mırmır’ına Nafaka Ödüyor

Boşanınca mahkeme kararıyla kızına ve kedisine nafaka ödemeye başlayan eski futbolcu Lemi Çelik, şimdi de kanser olan kedi Mırmır’ın kemoterapi masraflarını karşılamaya başladı. Hayvanseverler kendilerini mutlu eden bu kararın, evin bireyi olan tüm hayvanlar için uygulanması gerektiğini dile getiriyor.

lemi-hulya_kedi-nafaka

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Tiyatrocu Hülya Kalebayır ile Trabzonsporlu eski futbolcu Lemi Çelik 2010’da boşanmıştı. Tek çocuğun velayetini anneye veren mahkeme, baba Lemi Çelik’in kızı için aylık 4.500 TL nafaka ödemesine hükmetmişti. Mahkeme, davacı Kalebayır’ın talebi üzerine, Çelik’in kedileri ‘Mırmır’ için aylık 500 lira nafaka ödemesine de karar verdi. Dünyada kediye nafaka ödeyen tek insanın kendisi olduğunu söyleyen Çelik, “Mırmır kanser olmuş. Yaklaşık 6 aydır kemoterapi alıyor. Beslenmesi, iğneleri ve hastane giderlerinin yanı sıra kuaför ihtiyacı için her ay düzenli para ödüyorum. Bin 150 lira da kemoterapi için ödedim” dedi.

Takdire şayan bir karar

Her ne kadar spor yazarı Çelik bu durumdan şikayetçi olsa da alınan kararın takdire şayan olduğu bir çok hayvansever tarafından dile getiriliyor. Türkiye Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Birgül Rona ise “Bir boşanma davasında evdeki hayvanların da düşünülüp bu anlamda bir karara imza atılması gerçekten takdir edilmesi ve emsal olması gereken bir durum. Hayvanlar da çocuklarımız gibi evin bir parçası, bireyi” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

testgorsel

Bilgilerinizi Hayvan Gibi Test Edin

annefil ajanimo1

Anne Fil Yavrusunu Köpeklerden Korudu