in

Eski Belediye Çalışanından İtiraf: Tavşanlı’da 10 Bin Köpek Öldürüldü

Tavşanlı Belediyesi’nin eski çalışanı Veysel Çeken kan donduran açıklamalarda bulundu.

Kütahya, Tavşanlı’da yaşayan hayvan hakları savunucu Necdet Demirat‘ın paylaştığı bir video hayvanseverlerin kanını dondurdu. Eski bir belediye çalışanı olan Veysel Çeken‘in iddialarının yer aldığı video hayvanseverleri ayağa kaldırdı.

eski-belediye-calisanindan-itiraf3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

1997 yılından beri Tavşanlı Belediyesi‘nde çalıştığını belirten Veysel Çeken, şuana kadar 10 binin üzerinde hayvanın belediye eliyle öldürüldüğünü iddia etti. Belediye Başkanı Mustafa Güler’in emri ile köpekleri katlettiklerini itiraf eden Çeken,her ay sahipli, sahipsiz hamile, hastalıklı demeden 60-70 hayvanın dağ başlarına atıldığını, uyuz hayvanların tedavisinin masraflı olduğu gerekçesiyle çöplüklere atıldığını ve bir arada tutulan büyük köpeklerin yavru köpekler tarafından parçalandığını iddia etti.

Necdet Demirat tarafından çekilen bir diğer videoda ise Veysel Çeken, İstanbul’dan hayvanseverlerin geldiğini ancak sadece cins köpekleri alıp gittiklerini, ölü hayvanları gördüklerine rağmen müdahale etmediklerini belirtti.

Belediye başkanı emir verdiği ve işsiz kalmaktan korktukları için belediye çalışanlarının bu duruma sesiz kaldığını belirten Çeken, kendisinin vicdan azabına dayanamayıp işten ayrıldığını ve pişman olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sapanca Gölünde Ağ Katliamı1

Sapanca Gölünde “Ağ” Katliamı

Edirneli Hayvan Severlen Davet Bir El de Sen Uzat Mamanla Gel

Edirneli Hayvanseverlerden Davet: Bir El de Sen Uzat, Mamanla Gel