in

Eşek Pekmez, Bakımevi’nin Neşesi Oldu

Ankara’da 7 ay önce yaralı olarak bulunan ve Pekmez adı verilen sıpanın tedavi gördüğü hayvan barınağında en yakın arkadaşları köpekler oldu.

Beytepe Mahallesi’nde Mayıs ayında vatandaşların bildirmesi üzerine yaralı olarak Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirilen sıpa, barınak hekimleri tarafından uzun bir tedavi sürecinin ardından iyileşti. Vitamin ve antibiyotik desteği ile iyileşen sıpaya Pekmez adı verildi. Pekmez, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 30’dan fazla köpekle bir arada yaşıyor. Onlarla çok iyi anlaşan Pekmez, oyunlar oynayıp aynı kaptan yemek yiyor, onlarla eğlenip koşuyor. Pekmez için ayrıyeten özel bir yaşam alanı da oluşturuldu.

AW175302 10 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Tedavisinin ardından Pekmezimiz önce misafirdi, sonra ev sahibi oldu”

Uzman Veteriner Hekim Merve Temimhan, “Pekmezimiz Mayıs ayında yapılan bir şikayet üzerine Beytepe’den ekipler tarafından alınarak buraya getirildi. Bazı açık yaraları vardı. Uzun bir süre misafir ettik Pekmez’i. Tedavilerini yaptık, normal sağlık bakımlarını yaptık görevli veteriner hekimler olarak. Beslenmesi, bakım koşulları gece gündüz zaten uğraşıldı. Çünkü epey bir yaralanmaları vardı. Onların hepsi toparlandı. Normalde burası sahipsiz sokak hayvanları üzerine yapılan bir bakımevi olmasına rağmen bu tarz farklı türlerde de hayvanlara biz yardımcı olmaya çalışıyoruz hekimler ve belediye olarak. Tedavisinin ardından Pekmezimiz önce misafirdi, sonra ev sahibi oldu. Çünkü Pekmez ve diğer misafir olarak bizim köpeklerimizle beraber farklı türlerin dostluğu en güzel örneği burada. Pekmez dediğim gibi misafirden ev sahibi oldu ve artık buraya gelen ve geçici olarak duran, bakımları yapılan köpeklerimizle beraber uyum sağladığı için sahiplendiremedik. Ve bizim barınağımızın maskotu haline geldi. Arkadaşlarıyla beraber son derece mutlu biçimde dolaşıyor. Personelle arası çok iyi, diğer arkadaşlarıyla arası çok iyi, keyfi yerinde şimdilik. Böyle de devam edecek zaten. Pekmezimizden pek vazgeçmeye niyetimiz yok” dedi.

AW175302 06 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polonyada Ilginc Kedi Kurtarma Operasyonu

Polonya’da İlginç Kedi Kurtarma Operasyonu

Sehir Merkezine Gelen Tilkiyi Kofte ile Doyurdu

Şehir Merkezine Gelen Tilkiyi Köfte ile Doyurdu