in

Erzurum’da Yavru Boz Ayı’yı Tüfekle Vurarak Öldürdüler

Erzurum’da Şenkaya ilçesi yakınlarında dolaşan yavru boz ayı, kimlikleri belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından tüfekle vurularak öldürüldü. 

Erzurum’da Şenkaya ilçesi yakınlarında dolaşan yavru boz ayı, kimlikleri belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından tüfekle vurularak öldürüldü.

“Millî Parklar Genel Müdürlüğü’nden kimseye ulaşamadık”

Şenkaya ilçesine bağlı Gaziler Mahallesi yolu Lehsor derede dolaşan boz ayı, önceki gün tüfekle vuruldu. Vurulan yavru dişi boz ayı öldü. Traktör ustası Eşref Kan, “Dün Şenkaya Gaziler Mahallesinde traktör tamiri yaptıktan sonra Oltu’ya dönerken Lehsor derede yol kenarında yaralı boz dişi ayıya rastladık. Millî Parklar Genel Müdürlüğü’ne haber verdik fakat kimseye ulaşamadık. Sabah ayıyı merak ederek ayının yaralı olduğu yere tekrar gittiğimizde ayı ölmüştü” dedi.

Osman Kan ise “Yaralı ayıyı gördük. Önce araç çarptığını sandık yalnız ayının belden aşağı karın kısmında mermi izi bulduk birileri tarafından vurulmuş. Veteriner için sosyal medyadan da çağrı yaptık ama kimse ilgilenmedi. Bu sabah geldiğimizde aynı yerde ölü olarak yatıyordu” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veganlık Nedir Vegan Sözcüğü Nasıl Türemiştiröç

Veganlık Nedir? Vegan Sözcüğü Nasıl Türemiştir?

Şehir Dışına İnşa Edilen Barnağı Su Bastı Hayvanlar Boğulma Tehlikesi Geçirdiöç

Şehir Dışına İnşa Edilen Barnağı Su Bastı, Hayvanlar Boğulma Tehlikesi Geçirdi