in ,

Erzurum Valisi Okay Memiş, Ormanda Rastladığı Anne Köpek İle Yavrularına Sahip Çıktı

Yaşam hakkına saygılı bir vali olan Erzurum Valisi Okay Memiş, rutin bir doğa yürüyüşü sırasında bulduğu 12 yavru köpek ve anne köpeğe sahip çıktı.

Erzurum Valisi Okay Memiş, ormanda sık sık çıktığı doğa yürüyüşlerinden birinde muhtemelen domuz oyuğu olduğunu düşündüğü bir oyuk fark etmiş. Okay Memiş, birkaç metre derinliğindeki oyuğun içinden çıkan köpek yavrularını görünce çok şaşırmış. Bölgede  12 yavru köpek olduğunu fark eden Memiş, önce yavruların annesiz olduklarını düşünmüş. Ve annelerinin olup olmadığından emin olmak için oyuğun olduğu yere bir fotokapan yerleştirmiş. Fotokapana yakalanan görüntüleri inceleyen Memiş, gece anne köpeğin yavrularının yanına geldiğini görmüş. Yavruların terk edilmediklerinden bu şekilde emin olan Okay Memiş, çok rahatlamış.

Erzurum Valisi Okay Memis Ormanda Rastladigi Anne Kopek Ile Yavrularina Sahip Cikti 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yavrulara Gözleri Gibi Bakıyorlar

Erzurum Valisi Okay Memiş, anne köpek ve yavrulara sahip çıktıklarını şu sözlerle dile getiriyor; “Spor amaçlı sürekli doğaya çıkıyoruz. Buradaki oyuğu ve içindeki yavruları fark ettik. Muhtemelen domuz oyuğuna benziyor. Birkaç metre içeriye gidiyor. Çok sayıda yavru köpeği görünce çok şaşırdık. Annelerini göremedik. Acaba birisi mi bıraktı diye düşündük. Yavrulara mama ve su verdik. Annelerinin olup olmadığını anlamak için buraya bir fotokapan yerleştirdik. Fotokapan ile gece yavruların annelerinin geldiğini gördük ve rahatladık. Terkedilmiş olsaydılar; aşılarını yaptırmak için barınağa götürecektik. Daha anneleri emziriyor. Buradan her geçişte yavrularla ilgileniyoruz. Koruma ekibim, yavrulara gözleri gibi bakıyorlar. Hatta gece yarısı gelip kontrol bile ediyorlar.”

Erzurum Valisi Okay Memis Ormanda Rastladigi Anne Kopek Ile Yavrularina Sahip Cikti
Erzurum Valisi Okay Memis Ormanda Rastladigi Anne Kopek Ile Yavrularina Sahip Cikti 2

Kaynak : Hurriyet.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Apartman Boslugunda Mahsur Kalan Kedinin Imdadina Itfaiye Ekipleri Yetisti 1

Apartman Boşluğunda Mahsur Kalan Kedinin İmdadına İtfaiye Ekipleri Yetişti

Evsiz Hayvanlar Icin Ozel Mama Evleri Imal Etti 4

Evsiz Hayvanlar İçin Özel Mama Evleri İmal Etti